Windows 10 nie zamyka się do końca

Mam pewien problem z Windows-em 10 na laptopie HP Pavilion 15-p110nw, a mianowicie laptop nie chce się do końca wyłączyć tzn. system się zamyka, ale diody nie gasną, gaśnie tylko dioda od pracy dysku i muszę go wyłączyć przytrzymując przycisk zasilania. Problem nie występuje za każdym razem, bo laptop raz wyłączy się normalnie potem nie chce się wyłączyć i innym razem znowu wyłączy się normalnie. Tak samo nie zawsz da się go uśpić raz się uśpi a innym razem zachowuje się tam samo jak przy próbie wyłączenie. Laptop jest nowy ma ok 1,5 miesiąca oryginalnie miał Windowsa 8.1 na którym ten problem nie występował, zaczął się pojawiać po aktualizacji do Windowsa 10, więc postanowiłem zrobić czystą instalacje 10-tki z pliku ISO, ale dalej to samo. Wyłączenie opcji szybkiego uruchamianie w ustawieniach zasilania nic nie daje. Bardzo proszę o pomoc.

Na chwilę obecną widzę jedno rozwiązanie - powrót do Windows 8.1 na którym nie masz błędu. Ewentualnie możesz skontaktować się z pomocą techniczną Microsoft.

Jeśli 10 mu się aktywowała, może spróbować instalacji na czysto.

Właśnie o to chodzi ze zrobiłem czystą instalacje i dalej to samo