Windows 10 - Niepowodzenie aktualizacji (Kod 80240020)


(Matis365) #1

Witam, próbowałem zainstalować dziś Windows 10 jednak nie mogę. Na początku zainstalowałem wszystkie aktualizacje do Windows 7 po czym chciałem zainstalować aktualizację do Windows 10. Zrestartowałem komputer i... nic. Popatrzyłem w historię aktualizacji a tam pisze niepowodzenie aktualizacji:

 

 

Jak widać już wcześniej był problemy z instalacją aktualizacji.

 

Na dysku jest już folder z systemem i waży 5,53 GB.

 

Do tego Windows Update nie wykrywa nowych aktualizacji (do Win10) i pisze mi, że mój komputer posiada najaktualniejsze możliwe oprogramowanie a nie posiada.

 

Poniższy screen prezentuje, że nie mam możliwości instalacji i przy okazji pokazuje kilka "ciekawych" rzeczy. Windows'owi nie udało się zainstalować aktualizacji, więc udaje, że ich nie ma - interesujące.

 

 

Co mam zrobić abym mógł zainstalować Win10 ?

 

Obecny system to: Windows 7 Home Premium x64


(bombelaz) #2

http://forum.dobreprogramy.pl/jak-przebiega-pobieranie-windows-10-t511537/


(Matis365) #3

Trzeba usunąć jakieś pliki ale ja nie mogę bo są otwarte w innym programie. Co robić ???


(majkel69) #4

U mnie ten sam problem od wczoraj… w Windows uUpdate co kilka minut mam Uaktualnienie do Windows 10 ale za każdym razem mam niepowodzenie i ten sam kod błędu… Chyba nie tak to miało wyglądać…:confused:


(Matis365) #5

 

Znalazłem rozwiązanie ! - Przecież to nasz kochany MICROSOFT ! Czego my się spodziewaliśmy ?


(bombelaz) #6

To się nim podziel, bo może się komuś przydać…Polecam robić to przez to narzędzie http://www.microsoft.com/pl-pl/software-download/windows10


(Matis365) #7

Pobrałem przez Media Creation Tool. A z tym wcześniejszym rozwiązaniem to wyjaśnieniem sprawy były to, że to system microsoftu i w dniu premiery muszą być problemy. Aktualnie mam 99 % pobierania.


(izok1980) #8

Jak się pojawiła wiadomość że już można pobrać/zaktualizować system do windows 10 korzystałem z tej informacji http://www.dobreprogramy.pl/Mozna-juz-pobrac-obrazy-ISO-z-Windows-10,News,65125.html  ja aktualizowałem swój system windows 7 do windows 10 bez żadnych problemów jedyny problem jaki miałem ja i większość userów z DP to problem aktywacji ale klikasz kilka razy aktywuj do skutku i cyka wsio