Windows 10, Nowy PC, dzielenie partycji, HDD, 1tb

Witam serdecznie użytkowników tego forum. Chciałbym prosić o pomoc odnośnie mojego problemu. Jestem średnio/zaawansowanym użytkownikiem komputera. Dużo rzeczy ogarniam, ale wielu nie. Mianowicie. Na dniach przychodzi mi PC. Uznacie pewnie moje pytanie za idiotyczne, ale wolę się dopytać. Po złożeniu PC mam zamiar zainstalować W10 z bootowalnego pendrive’a. Ustawiam bootowanie w BIOSIE (to w miarę logiczne), ale do rzeczy. Będę miał dysk HDD (dokładnie TOSHIBA DT01ACA100 1TB). Chciałbym dopytać się dokładnie o dzielenie partycji, dawno nie miałem z tym styczności, a nie chcę czegoś schrzanić. Moje założenie to podział dysku na 200GB <-SYSTEM ITD., 800GB <- GRY, DANE itd. Przy pierwszym uruchomieniu będę miał 1TB nieprzydzielonego miejsca, więc biorę zaawansowane, następnie NOWY i przydzielam 204800mB???<-System, reszta, która zostanie przydzielam na dane. I co potem kliknac gotowe i dalej, czy muszę wybrać partycję gdzie jest 200 gb, bo tam wyskakuje zarezerwowana pamiec na system, czyli przydziela to automatycznie, czy jak?? sorry, za skladnie interpunkcje itd. zmeczony jestem, zrozumiecie. Z gory dzieki za pomoc. Pozdrawiam

Za mało danych.

No stary, przeciez napisalem. Twardo chce podzielic na 2 partycje caly dysk. Na jednym beda tylko sterowniki, system itd., a na drugiej dane,gry itd. Mysle, ze jasno sie wyrazilem, wiec nie wiem w czym problem.

To jest nowy komputer, dzisiaj przyjdzie. Wiadomo, ze nie bedzie tam rowno 1Tb tylko cos w zaokragleniu

Sorry, ale w tapatalk widzę tylko to:

Stąd było moje pytanie…
Daj z zapasem na system 200 GB. Resztę zostaw na dane.

 

Edyta:

Doczytałem dopiero teraz Twój post na komputerze.

Robisz tak jak napisałeś. Podczas instalacji systemu przydzielasz na partycje systemową 200 GB, następnie dajesz dalej i instalujesz system. Instalator utworzy sobie jeszcze wymaganą partycję 500 MB.

Po instalacji systemu wejdź do zarządzania dyskami i utwórz partycję z pozostałej, nieprzydzielonej części dysku. W zarządzaniu możesz też pozamieniać sobie litery przypisane do partycji oraz napędów.

 

Dzięki wielkie za poświęcony czas i pomoc :)