Windows 10 obok Windows 7

(Sitv123) #1

Cześć. Chciałbym zainstalować Win10 obok win7. Posiadam dwa dyski. Moje pytanie brzmi, czy po instalacji "dziesiątki" na drugim dysku i późniejszym odłączeniu go nie będę miał problemów z bootowaniem Win7?

(mrFreeze) #2

Przed instalacją odłącz dysk z W7 dopiero zacznij instalację W10. Nie wiem czy Twoje mobo ma boot menu wtedy będziesz uruchamiać drugi system bootując odpowiedni dysk. Domyślnie w biosie ustaw ten dysk na primary na którym będzie system z którego częściej zamierzasz korzystać.

(Sitv123) #3

Dzięki za szybką odpowiedź.

(mateusos) #4

Witam ,ja ostatnio instalowałem obok Win7 na drugim dysku Win10 nic nie odłączałem i wszystko gra jak należy ,tylko z tym że Win10 to badziewie ,

fakt ,ze to wersja testowa ,lecz wersja finalna również zostanie na poziomie dziadostwa ,

pozdrawiam .

(mrFreeze) #5

Pewnie, że nic nie trzeba odłączać tylko co jak Ci się znudzi W10 lub będziesz chciał go wywalić? Pewnie edycja bootloadera to nie problem dla Ciebie?

(ahonen97) #6

Witam do naprawy bootloadera polecam  http://linuxiarze.pl/distro-bootrepairdisk/  

(Mmartyka88) #7

Można zainstalować Windows 10 na dysku VHD i podpiąć do boota ;). Ja korzystam z tej opcji. 

(Leszek2204) #8

ja instalowałem win 10 i tak zainstalował się koło win 7

(aslan87) #9

a czy można zainstalować WIN10 na wydzielonej partycji obok Win7. Generealnie pytanie takie czy przy starcie komputera będę miał do wyboru albo win10 albo win7?

(Odyniec_Stary) #10

Można. Będziesz miał do wyboru dwa systemy.

Jak znudzi Ci się testowanie W10 to usuwasz wpis po nim w zakładce rozruch ms config lub programem EasyBCD.

Potem możesz sformatować partycję z W10.

(nerotestero) #11

Nie zgadzam się z tym każdy może mieć właśną opinie. Plusem jest np. pare pulpitów czy DirectX12

Witam.

Również zastanawiam się na instalację W10 obok W7 na jednym dysku, na podzielonej partycji. Jak rozumiem, po instalacji W10 na drugiej partycji obok W7, będę miał boot z oknem wyboru Windowsa?

(Odyniec_Stary) #13

Będziesz miał. 

Dzięki bardzo. Takiej odpowiedzi oczekiwałem.