Windows 10 odpalanie z płyty

Przy uruchamianiu komputera wchodzę w BIOS, ale nie wiem jak ustawić tam żeby przy uruchamianiu startował z płyty windowsa.

Zależy co to za BIOS i jaka płyta główna.

https://www.asus.com/pl/support/FAQ/1013017/
W razie problemów, napisz jaka płyta główna.

Zawsze możesz wejść do ustawień - Aktualizacja i zabezpieczenia - Odzyskiwanie - Uruchamianie zaawansowane i tam będzie opcja uruchomienia z nośnika - Użyj urządzenia
Obraz

Zwykle jest to ustawienie nazwane “Boot Devices”, “Boot Priority”, “Boot order” lub podobnie. W zależności od BIOSu może znajdować się w zakładce “Advanced”, “Advanced CMOS Utility” lub “Boot” (albo podobnych)
W zależności od producenta BIOSu używane jest różne nazewnictwo.

Wchodząc w zakładke Boot, w Boot priority order mam ustawione w kolejności:
1.USB CDROM
2.Windows Boot Manager
3.HDD: ST500LT012-1DG142
4.ATAPI CDROM: HL-DT-ST DVDRAM GUE1N
5.USB HDD:
6.USB FDD:
7.Network Boot-IPV4
8.Network Boot-IPV6:

Jak powinienem to ustawić, żeby odpalał z płyty windowsa która wypaliłem w programie ISO?

Ewentualnie ktoś zna inny sposób niż przez instalator windowsa jeżeli mój laptop sam zmienił sobie hasło tak nie wiadomo skąd?

Przesuń 4 na pierwszą pozycję.

Już to zrobiłem i dalej nie odpala mi się mimo że płyta jest w nośniku ;/ Nie wiem co jeszcze zrobić

Napęd jest sprawny? Płyta jest bootowalna? Masz możliwość sprawdzić ją na innym komputerze?

Hej,

Co rozumiesz przez powyższe? Wypaliłeś fizyczną płytę DVD czy zmontowałeś ją w wirtualnym napędzie?

Pozdrawiam,
Dimatheus