Windows 10 - opóźnienie w otwarciu menu start

Nie wiem czy ten błąd będzie naprawiony w końcowej wersji windows 10. Ale zauważyłem pewien denerwujący i zniechęcający mnie do windows 10. Mianowicie, czasem mając otwarte dużo programów, gdy chce kliknąć w menu start to musi minąć kilkanaście sekund zanim się otworzy.

 

Ten błąd nie występował na windowsie 8.1 i wcześniejszych - menu start otwierało się od razu. Nie dlaczego microsoft nie nie widzi tego błędu i nie naprawia? Czy oni tam wszyscy pracują na ssd i 16GB ramu?

Stać ich na dużo lepsze konfiguracje :wink:

Może ktoś to poprawia, może Twój sprzęt się z Win10 nie polubił, może to, tamto. Póki jest w preview to z fusów można wróżyć.

Używasz wersji testowej W10, więc do wersji finalnej, błąd związany z opóxnieniem otwarcia menu start, na pewno zostanie naprawiony.

Na build 10166 mam ten samo problem a po downgrade do build 10162 niestety problem się nasilił i Start Menu wcale się nie uruchamia…

U mnie start menu działa w ułamku sekundy i na 10162 i na 10166 ale mam 16GB ramu i SSD to pewnie dlatego ;D Czekaj do 29 lipca wtedy pewnie będzie OK. U mnie znowu system się strasznie długo zamyka.

Każda konfiguracja ma swoje własne problemy;D

Poczekamy do następnego updateu. Jak będzie tak samo to powrót do 10158 :slight_smile:

U mnie system działa płynnie, zamykanie systemu trwa kilka sekund, menu start włącza się w mgnieniu oka, no miodzio. Jedynie system włącza się znacznie dłużej.