Windows 10 pasek zadań (taskbar) ciągle się resetuje

Zrobiłem wczoraj aktualizacje i od tej pory ciągle resetuje mi się pasek zadań.
Jak to naprawić ?

Witam. Mam to samo. Nie da się przy tym pracować. Nie mogę przełączać programów kursorem. Muszę to robić Alt+Tab.

Nie wiem czy pomoże w starszych wersjach windowsa pomagało zabicie procesu explorer i odpalenie go ponownie

aby zabić proces explorer w cmd wpisz
taskkill /f /im explorer.exe /t

następnie otwórz skrótem klawiszowym manager zadań Ctrl + Shift + Esc
i w plik Uruchom nowe zadanie i wpisz explorer.exe

Może podziała
To rozwiązanie jest tymczasowe bo problem zapewne leży po stronie aktualizacji

Ja chyba mam szczęście :smiley:
Instaluję wszystkie aktualizacje: tą dodającą wiadopmości na pasku mam wgraną i ikony mi się nie nachodzą. Poza tym mam tą czerwcową (drugi wtorek) i pasek działa normalnie, nic nie znika, nie chowa się - po prostu jest dobrze :slight_smile:

Jedyne co mi się dzieje, to crashujące się sterowniki od Nvidii przez co np. program do obróbki video Movavi Video Editor Plus 2021 również się crashuje. Pomaga restart systemu.

Jednak te crashe sterowników robily się już w maju, więc to nie kwestia aktualizacji - chyba…

znalazłem winowajcę, program 7+ Taskbar Tweaker powodował resety :slight_smile:

Wymuś aktualizację do wersji 5.11.2 tegoż programu.

Naprawiono niekompatybilność spowodowaną przez aktualizację KB5003214 systemu Windows 10 w wersjach 2004, 20H2 i 21H1.

Naprawiono niekompatybilność spowodowaną aktualizacją KB5003212 systemu Windows 10 w wersji 1909.

https://rammichael.com/7-taskbar-tweaker

7tt_setup.exe changelog naprawia bugi​:

v5.11.2 (June 10, 2021)

Fixed the incompatibility caused by update KB5003212 of Windows 10 version 1909.
Fixed the incompatibility caused by update KB5003214 of Windows 10 versions 2004, 20H2 and 21H1.
Added the sndvol_no_auto_mute_toggle advanced option which turns off automatic change to the device mute status when controlling the volume.
Added a Russian help file, by Roman Yarovoy (Роман Яровой).

v5.11.1 (May 27, 2021)

Fixed the incompatibility caused by update KB5001396 of Windows 10 version 1909.