Windows 10 po formacie

Witam, aktualnie posiadam Windows 7, i w ten weekend chciałbym zrobić formata oraz zainstalować windowsa 10 do którego mam kod wydrukowany ze szkoły, tylko nie wiem jak się do tego zabrać, ściągnąć windowsa z internetu (nie wiem jakiej strony) zgrać na pendrive’a, zrobić formata i potem go zainstalować? Czy najpierw zainstalować i potem sformatować komputer, proszę o pomoc :wink:

Pobierasz narzędzie  Media Creation Tool  z tej strony. Podłączasz do komputera pendrive o pojemności co najmniej 4GB (pamiętaj o zrobieniu kopii zapasowej plików, ponieważ zostaną one usunięte). Uruchamiasz pobrane narzędzie, wybierasz opcję utworzenia obrazu, wybierasz swojego pendrive oraz wersję systemu zgodną z wersją na którą masz licencję i czekasz na pobranie i utworzenie pendrive z Windowsem 10. Potem wystarczy uruchomić komputer z tego pendrive, aby rozpocząć instalację systemu.

O link do ściągnięcia oprogramowania zapytaj się osoby, od której otrzymałes klucz do systemu.

Przed instalacją systemu nie zaszkodzi wykonać backupu ważnych danych na nośnik zewnętrzny jak również sprawdzić, czy do wszystkich podzespołów i pozostałych urządzeń dostępne są sterowniki dla Windows 10 (nic nie napisałes o urządzeniu jakie posiadasz, więc uprzedzam tak na wszelki wypadek).

W kwestii instalacji, przygotuj sobie bootowalny pendrive/ płytę z systemem a nastęnie zainstaluj go - instrukcji i tutoriali w sieci jest pełno, wystarczy poszukać.

A 2 część pytania? nie ma to żadnego znaczenia?

Masz na myśli:

Jeżeli tak, to - po pierwsze nie istnieje nic takiego jak sformatowanie komputera. Nowy system instalujesz w miejsce starszego, albo w trakcie instalacji dokonujesz modyfikacji układu partycji na dysku, jeżeli coś ci nie odpowiada.  I tyle.