Windows 10 po kilku minutach traci połączenie z internetem na wifi

Mam w firmie komputer z systemem windows 10 oraz kartą wifi na usb Realtek RTL8188CU
Komputer kilka minut (raczej nie dłużej niż 3 minuty) traci połączenie z Internetem. Można kartę odłączyć, podłączyć na nowo po podobnym czasie komputer przestaje widzieć Internet. Na pasku zadań pojawia się globus braku połączenia. Jednocześnie ipconfig zwraca że ma swój adres IP w sieci lokalnej. Jednak wpisując ping ten adres ip na innym komputerze w sieci lokalnej nie ma odpowiedzi.

Inne urządzenia w firmie nie mają tego problemu (android, mint, manjaro, iphone, apple mac, raspberry), ponadto na tej samej karcie wifi na windows 7 również tego błędu nie ma.

Jest jakiś błąd na etapie systemu windows 10. Jednocześnie po kablu wygląda że trzyma to połączenie.

Drivery zainstalowane?

Przeleć na szybko ADW, jak nawet nic nie znajdzie, to kliknij mu podstawową naprawę. Czasami coś się potrafi dokleić z reklam i taki efekt daje.

Podstawowe plug n play, działają, ale wywala połączenie po średnio 3 minutach.

Dlatego wygląda mi na jakiś spyware na pierwszy rzut oka.

Problem jest od zakupu w wrześniu 2019r.
Aplikacja zeskanowała , nic nie wykryła, problem nadal jest.

A wejdź w menadżer urządzeń, właściwości tej karty WIFI, sterownik, aktualizuj sterownik, przeglądaj mój komputer, pozwól mi wybrać ręcznie i powinno się wyświetlić, jakie były wersje instalowane. Jak jest jakaś starsza, to zaznacz i niech zainstaluje, może po prostu dali z automatu w aktualizacji jakiś sterownik który nie współpracuje poprawnie.

1 polubienie

Zobacz ustawienia,czy on po kilku minutach nie wyłącza karty sieciowej.Opcja odłącz to urządzenie w celu oszczędzania energii.Zobacz kartę sieciową w menadzerze urządzeń i czy to nie jest zaznaczone.

1 polubienie

Oszczędzanie jest wyłaczone, motyw z sterownikami też problemu nie rozwiązał. Aczkolwiek widzę, że ping z innego komputera odpowiada. Sam komputer internetu nie widzi.

A ping na 8.8.8.8 odpowiada?

Korzystałeś z narzędzi do Rozwiazywania problemów jak Połączenia internetowe i karta sieciowa?
Wykonałeś na karcie Sieć i Internet Resetowanie sieci ?

Miałem kiedyś taki problem z laptopem. Dokładnie zrywało połączenie z jednym z routerów. Z innym nie zrywało.
Problem był w sterowniku karty sieciowej w laptopie i był znany, ludzie pisali o tym na forum.

Spróbowałbym utworzyć na telefonie punkt dostępowy i się do niego podłączyć, sprawdzić czy będzie ‘trzymało’.

Tak, naprawiło to. Wywaliło połączenie zaraz tak jak zawsze.

Mieliśmy funboksa, potem liveboksa, teraz znów mamy funboksa, więc 3 różne routero/modemy. No i problem dotyczy samego windows 10 lub softu pod ten system, skoro na win7 nie występuje.

Hotspot z androida z tego co pamiętam to też wywalało.

To są dwie sprzeczne informacje. Która prawdziwa.

W sensie że połączenie zaczęło działać bez wyciągania wifi z usb, połączenie padło zaraz po 3 minutach.

Wiem, że pisałeś, ale jednak jeszcze jednak raz sprawdź na hubie USB i urządzeniu samym „Allow the computer to turn off this device to save power”.

Po czym zaczęło działać. Po uzyciu narzędzi do „rozwiazywania problemów” czy resetowanie.
Jakich narzędzi. Do połączenia czy do karty?
Gdy sie ich uzywa to w info szczegółowych jest informacja co wykryły i naprawiły lub nie naprawiły.
Sprawdz system.
Wiersz poleceń (administrator) a w nim uruchom
sfc /scannow

Zajrzyj tu.


i tu

Oszczędzanie energii jest wyłączone. Wifi było sprawdzane na kilku portach USB. On sam w sobie jest połączony z routerem (posiada lokalny IP adres i odpowiada na ping), nie widzi tylko internetu.

Aaaa, to nie doczytałem, czyli warstwa fizyczna i sieciowa działa.
Jak pisano możliwości:
– wirus (wrzuć logi do działu ‘security’, tam są magicy od czytania tego),
– masz jakiś magiczny AV z firewallem?
– nie ustawiałeś nigdzie jakiś VPNów?
– w czasie, jak przestaje działać masz ping np. do 8.8.8.8 ?
– próbowałeś zmniejszyć MTU?
CMD jako administrator i:

  • netsh interface ipv4 show subinterface - skopiuj nazwę interfejsu wifi (np. u mnie to „Wi-Fi 4”)
    image
    Potem:
  • netsh interface ipv4 set subinterface “Wi-Fi 4” mtu=1458
    Jak zadziała, to możesz wprowadzić na stałe:
    netsh interface ipv4 set subinterface “Wi-Fi 4” mtu=1458 store=persistent

ping 8.8.8.8 zwraca błąd Destination host unreachable

Wpisałem obie komendy i otrzymałem wiadomość ok. Połączenie nie wstało, problem nadal jest.