Windows 10 - prędkość pobierania =1/10 prędkości łącza (jakiegokolwiek)

Witam

Problem dotyczy nowiutkiego laptopa acer aspire vx 15 (mam go parę dni z firmowego sklepu)
Niezależnie jaki internet do niego podłącze , na kablu z telefonu , wifi od kolegi , na kablu od kolegi predkosc łącza zawsze wynosi 1/10 takiej jaka powinna być chociaż windows twierdzi że dana aplikacja wykorzystuje pełną prędkość.
Tak na przykład menedzer zadań -> sprawdzam pobór sieci aplikacji uplay (ściągam aktualizacje do gry)
wynosi 1,2 mbps . Natomiast sam download toczy się z prędkością 120kbps, jeśli u kolegi jest 8mbps to mam predkosc 800kbps i to samo tyczy się WSZYSTKIEGO , przeglądarek , innych aplikacji , jakiegokolwiek ściągania.
Windows aktualny , nic nie ściąga w tle , aktualizacje z wielu miejsc wyłączone.

Jaka karta, jaki sterownik, jak ustawiony dupleks?

Wszystko jest dobrze, po prostu mylisz jednostki. Wielkie “B” i małe “b” oznaczają co innego. Przykładowo 4,7 Mb/s jest równe 0,5875 MB/s, a nie 4700 kB/s jak myślisz.

1 polubienie

Kwestia pomyłki? mój telefon udostępnia internet z prędkością 0.8-1.2 mbps
przed updatem windowsa miałem prędkość rzeczywistą 20kbps przy takim samym wykorzystaniu łącza jak teraz ( obecnie ściąga ok 120kbps) mam nielimitowany lte (po10gb prędkość spada do 1mbps nie do stu kilobajtów. więc raczej odpada.

Dostrzegasz różnicę pomiędzy bitem a bajtem? Zauważ, że menedżer zadań pokazuje prędkość w tych pierwszych jednostkach, a uplay w tych drugich.

czyli mam rozumieć że wszystko się zgadza , a to co pokazuje menadzer i uplay to jedno i to samo i poprostu mam taki beznadziejny internet?

Dokładnie.

powiesze ten play za ja*a , a Panu dziękuję , do zamknięcia.