Windows 10 Pro Box angielska wersja na polską + licencja

Witam.

Na początek informuję, że ostatnim Windowsem, jakiego używałem, był XP, więc mam mocno nieaktualną wiedzę o tym systemie.

W ofercie jednego sklepu pojawiła się promocja na Windows 10 Pro, wersję Box, czyli tę, którą można sobie bez problemu przenosić. Kosztuje tylko 350zł, ale jest to wersja angielska i mam 3 pytania:

  1. Czy z licencją będzie wszystko OK? W końcu Box to Box, niezależnie od języka

  2. Czy da się ja przerobić na wersję polską i jak w Linuksie pobrać sobie spolszczenie?

  3. Czy są jakieś ograniczenia wynikające z używania takiej wersji na zagraniczny rynek, czy to tylko językiem się różni??? Jak się wykupi potem subskrypcję powiedzmy Office 365 itp., to po zmianie języka oprogramowanie to będzie w polskiej wersji językowej???

Język systemu jaki chcesz możesz doinstalować po jego instalacji, nie ma to wpływu na licencję.

1 polubienie

Cześć, licencje typu OEM można przenosić na nowy komputer od Windows 8. Tu masz cytat z licencji Windows 10 OEM:

Samodzielne oprogramowanie. Jeśli Licencjobiorca nabył oprogramowanie jako samodzielne oprogramowanie (a także jeśli dokonał on uaktualnienia oprogramowania nabytego jako samodzielne oprogramowanie), taki Licencjobiorca ma prawo do przeniesienia oprogramowania na inne urządzenie należące do Licencjobiorcy. Licencjobiorca może także przenieść oprogramowanie (razem z licencją) na inne urządzenie, który należy do osoby innej niż Licencjobiorca, o ile (i) Licencjobiorca jest pierwszym licencjonowanym użytkownikiem oprogramowania oraz (ii) nowy użytkownik zaakceptuje postanowienia niniejszej umowy. Na potrzeby przeniesienia oprogramowania Licencjobiorca może użyć dozwolonej przez Microsoft kopii zapasowej lub oryginalnego nośnika oprogramowania. W przypadku każdego przeniesienia oprogramowania na nowe urządzenie Licencjobiorca musi usunąć to oprogramowanie z poprzedniego urządzenia. Licencjobiorca nie może przenieść oprogramowania tak, aby możliwe było współdzielenie licencji między urządzeniami.

https://www.microsoft.com/en-us/Useterms/OEM/Windows/10/UseTerms_OEM_Windows_10_Polish.htm

Dodatkowo język możesz zmienić instalując np. uaktualnienie systemu z pliku iso, tzw. inplace upgrade. Wtedy system powiadomi, że nastąpi zmiana wersji językowej i powrót do wcześniejszej nie będzie możliwy.

Ciężko powiedzieć, ponieważ cena wydaje się być podejrzana - raczej odpowiadałaby wersji Home - nie Pro.

Jak wspomniano - w Windows 10 bez problemu zmieniasz język wyświetlania. Jeżeli to jest box i będziesz miał jakiś dowód zakupu - to możesz bez problemu (to na firmę kupujesz, że Pro potrzebujesz?). Office 365 - jak po zakupie licencji np. MS Office zdecydujesz się na np. EN, to nie masz potem możliwości zmiany języka. Jak planujesz takie akcje, to lepiej kupić w rozliczeniu miesięcznym a nie subskrypcja np. na rok.

Oferta to przecena/promocja. Oryginalnie produkt kosztuje w sklepie ponad 600zł, ale jest na niego promocja na 350 i jest to wersja BOX i Pro właśnie, a nie Home. Dlatego jestem zainteresowany, bo chcę Pro, ale normalnie bym się nie szarpnął, a tu mam Pro w cenie Home i to jeszcze wersję Box, a nie OEM. W takim razie jak można spolszczyć, to nie ma za bardzo co się zastanawiać. Sklep ma w tej samej cenie też wersję słowacką i kilka innych w tej promocji i wszystko to to samo - edycja Pro i Box.