Windows 10 PRO brak automatycznego logowania bez hasła

Dzień dobry wszystkim mam problem nie mogę sobie poradzić mam denerwujący dylemat z automatycznym logowaniem co jakieś 3-5min prosi o podanie hasła jak odejdzie się od komputera stacjonarnego, wszystkie podpowiedzi z YT np. netplwiz nie działają ze względu że nie ma co odhaczać może istnieje inne rozwiązanie problemu. system win10 pro v.1903

Zdjęcie jak to wygląda.

Ustawienia -> Konta -> Opcje logowania -> Wymagaj logowania: Nigdy

1 polubienie

To rozwiązanie jest nie dostępne… Zdjęcie obrazu

Próbowałem tak samo tą metoda lecz ona również nie działa :
Ustawienia>> opcje logowania>>hasło>> na końcu nic nie zmienia prócz napisu widocznych jak na screenie 3 a przy 2. screenie pola pozostawiłem puste nie wpisane nic.

  1. pierwszy screen
    2.drugi screen
    3.trzeci screen z końcowym napisem

może tu
https://support.microsoft.com/pl-pl/help/4490103/windows-10-prevent-changes-to-security-settings-with-tamper-protection

Wiersz polecenia-> control userpasswords2
odznaczyć

2 polubienia

Nie ma co odhaczać.

1 polubienie

Pokaż jeszcze zakładkę Zaawansowane.
A jak wyglądają ustawienia profile zasilania (aplet Panelu Sterowania)?
Musi tam być taka opcja.
Może będzie dostępne po uaktualnieniu do najnowszej (1909) wersji.

Ustawienia> Konta> opcje logowania> i odhacz “Aby zwiększyć zabezpieczenia, zezwalaj …: następnie uruchom :netplwiz” i będziesz miał opcję wyłączenia logowania.

O której opcji piszesz? Nic tu nie widzę… i odhacz “Aby zwiększyć zabezpieczenia, zezwalaj

https://iv.pl/image/GrtnNxn

Może spróbuj pobawić się planami zasilania?
Najlepiej zaznacz plan Wysoka wydajność i spróbuj.
Każdy ma inne ustawienia, ciężko będzie dogodzić, może coś z uprawnieniami…

A jesteś zalogowany do konta Microsoft?

Tak jestem zalogowany na koncie Microsoftu, ogólnie z tym zasilaniem to też jest niezły numer ponieważ nie mogę zmienić ustawień wygaszacza włączenia wygaszacza jest ustawione na 5min. i niby praktycznie mogę zmienić na dłuższy czas np. 10min. ale zaraz po zastosowaniu i ok. i zamknięciu tej ramki czas jak by powraca z powrotem do wcześniejszych ustawień na 5min. i nie pomaga tu ponowne uruchomienie komputera w celu zapisania zmian.

Nie mogę zmienić tej opcji jak na screenach wyżej nie da się zmienić.

Spróbuj w takim razie najpierw wylogować się z konta Microsoft. A jeśli to nie pomoże to przywróć system do ustawień początkowych z zachowaniem danych.
I nie logować się do konta Microsoftu

Nie chce mnie wylogować z konta microsoftu, daje na wyloguj pokręci trybem na niebieskim ekranie i przechodzi na tapetę gdzie trzeba wpisać hasło, a konto nadal wisi że zalogowany w belce windows po lewej stronie.


Ta operacja ma na celu usunięcie ustawień systemowych spowodowanych przez Microsoft.
Jeśli to nie pomoże przywróć system do ustawień początkowych.

Niedawno miałam ten sam problem i zadziałało to


wystarczy uruchomić od razu ,wpisać hasło i zatwierdzić.Pozdrawiam :slight_smile:

Dziękuję spróbuję bo jak dotąd żadna opcja polecana nie zadziałała…

Może wycięła to “twoja organizacja” tzn. program do blokowania szpiegowania (“telemetrii”).