Windows 10 Pro PL ISO - skąd legalnie?

Media Creation Tool ma jedną wadę - gdy chcesz utworzyć własny obraz Windows, np. z gotowymi sterownikami, apkami itp. to na ISO z MCT się nie da.

Kupę czasu prowadzi do linków bezpośrednich ze strony Microsoft. Pomyślmy. Ściągałem z stamtąd parę razy… Dwa lata temu, rok temu, niedawno… I jakoś przekierowanie było na download Microsoft. Hmmm… Czyli chyba nic się nie zmieni. :wink:

Wczoraj mnie nie okradłeś, przed wczoraj też, to polecę wszystkim żeby ci portfel na przechowanie zostawili… tak?

No bez takich. Ale… Ja podziękuję i cudzrlego portfela nie biorę na przechowanie. :joy:
Porównanie z nikąd. Ja myślę, że masz uraz do stron udostępniających jakieś rzeczy, bo cię oszukano… Mam rację? :wink:

Dlatego nie mam urazu, bo myślę z jakich stron pobieram i tego życzę innym :wink:

Spokojnie. Sporo osób pobiera z stamtąd i nie mają odpukać problemów. :slight_smile: Aż mnie zastanawia czy rosyjski Microsoft nie współpracuje z Adguard (o ile Rosjanie mają też oddział Microsoft), albo teoria spiskowa na tle Rosja - USA xD

Miliony much nie mogą się mylić :wink:

Przecież system sam podczas instalacji pobiera sterowniki, jeżeli nie to podczas aktualizacji więc w czym problem?

Nie koniecznie, osobiście wolę pobierać u źródła a nie z trzeciej ręki.

Myślę, że @roobal chodzi o taką sytuację, kiedy nie możesz pobrać z internetu. Nieważne czy brak dostępu, czy podzespoły nie pozwalają odpalić systemu bez sterów :wink:

To takie sytuacje się zdarzają w czasach kiedy nawet z zegarka można udostępnić internet?

Nie wiem, ja mam skarpety cerowane światłowodem :stuck_out_tongue:

No pobiera i co z tego? Używałeś kiedyś sysprep? Tworzysz obraz, np. z aplikacjami, drukarkami, kongirujesz wszystko na systemie wzorcowym. Potem tylko instalacja i masz gotowy system.

Gdy przychodzi przewalić 15 - 20 komputerów, instalujesz tylko Windowsa, co zajmuje 20 minut, a nie 2 dni :wink:

1 polubienie

Chodzi o sytuację, gdy syawiasz system na kompie, konfigurujesz, robisz sysprep i masz obraz windowsa do postawienia na dowolnym kompie lub recovery takie jak w laptopach.

To aż tak zepsuty jest obraz robiony z ESD?

Ale nie wszędzie można i nie wszędzie wolno udostępnić jakikolwiek Internet.

1 polubienie

Z nośnika przygotowanego przez MCT nie ma możliwości wyboru wersji systemu (Pro czy Home), np. w laptopach, gdzie masz klucz w BIOS-ie - instaluje się taka, jaka tam jest. Jak ktoś dokupił uaktualnienie do Pro do laptopa z Home, to i tak przy czystej instalacji z nośnika zainstaluje mu się Home.
Można to zmienić edytując jeden plik w obrazie instalacyjnym, no ale chyba nie o to chodzi, zwłaszcza jak to CD.

1 polubienie