Windows 10 Pro po aktualizacji KOSZMARNIE zamula

Dzień dobry, 

dzisiaj zaktualizowałem się do windows 10 pro, aktualizacja była dokonana na czystą instalację windowsa 7(bo miałem problem z aktywacją). 

Nie zainstalowałem nawet wszystkich programów a windows koszmarnie zamula. Mam dosłownie tylko Opere, dropboxa, onedrive, sterowniki, tune in radio oraz odkurzacz. A to nawet nie środek listy must have.

Wszystko działa powoli, zawiesza się, a do tego internet po wi-fi jest wolny. Dysk mieli jak szalony.

 

Jakieś rady?

 

Moja konfiguracja: Intel g3220, 4GB RAM DDR3, grafika zintegrowana. Więc mój komputer to nie emeryt-rencista. Siódemka nie miała z nim żadnych problemów.

Jeśli masz hdd to może defragmentacja

Proponuję abyś ponownie wykonał czystą instalację systemu. System już aktywowany więc nie powinno być kłopotów z ponowną aktywacją.

Poczytaj https://www.microsoft.com/pl-pl/software-download/windows10

 

@Kurp55Właśnie nie wiem co jest nie tak, ale podczas czystej aktualizacji nie mogę go aktywować, aktywuje się tylko przy aktualizacji. 

@oggi21defragmentacja nic nie daje, ściągnąłem tweak-10 i program do wyłączania telemetrii i jest TROSZKĘ lepiej. Natmiast wczytanie kilku kart w przeglądarce to dalej wyczyn, a z czym bez problemu poradziła sobie siódemka.

Na próbę wyłącz całkowicie usługę Windows update  ( klawisz  z symbolem Windows + R. Wpisz msconfig i enter > zakładka usługi i odznacz

Windows update > restart komputera.

System po instalacji musi się “ułożyć” na dysku, dossać i zainstalować aktualizacje i zoptymalizować dysk, potem musi przyspieszyć, córka ma AMD c-70, dwa rdzenie 1Ghz i 4GB ramu, komp działa w miarę płynnie więc twój powinien zasuwać jak rakieta, na pewno wielokrotnie szybciej niż win7.