Windows 10 problem dziwny i ogólny

Witam otóż mój komputer zaczął się dziwnie zachowywać, jak próbuje odinstalować jakieś programy np antywirus to po restarcie, przywraca ten program pomimo że odinstalowałem, jak by nie pamiętał ustawień, więc postanowiłem przywrócić windowsa za pomocą opcji, Windows na czysto, to po resecie dalej się windows włącza jak by tej opcji nie pamiętał, próbowałem też przez płytę to wyskakuje o sterowniku elxfcoe.sys. I nic nie idzie przeinstalować wogołe nic już nie można ani przeinstalować ani odinstalować bo po jednym resecie, wszystko przywraca nie wiem co to może być może ktoś z was z takim czymś się spotkał?

Faktycznie problem jest tak dziwny i tak ogólny, że chyba nie wypada nic innego zrobić, jak zainstalować system Windows 10 “na czysto”, czyli z wykonaniem i użyciem np. pendrajwa przygotowanegon za pomocą Media Creation Tool: https://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=691209

No ale zgrałem wcześniej tym media creation tool na płytkę czystą i za każdym razem wyświetla się błąd 0cx0000098 elxfcoe.sys podczas bootowania. A ten błąd to jak by jakiś Emulex driver nie odpowiadał. Ale chociaż i nie wiem czy pendrive pomoże skoro format kończy się BSOD, albo wbudowane przywrócenia sytemu kończy się zwykłym resetem a nie panelem instalacyjnym. Aha odłączałem karty graficzne inne dyski i zostawiałem sam ssd + płyta główna i nic ale SSD jest zdrowy.

Wykonanie pendrajwa instalacyjnego przy pomocy Media Creation Tool jest dużo łatwiejsze, niż płyty instalacyjnej CD. Dlatego to polecam. Reszta, to już kwestia umiejętności zainstalowania systemu, zależna od komputera, na którym się to robi, a o którym nic nie piszesz.


To może inaczej co trzeba zrobić żeby ten błąd się nie wyświetlał to jest jak chce zainstalować z płyty windowsa i pewnie w pendrive też tak będzie. Pisze żeby wejść w safemode ale nie da przez to.

Czy możesz uruchomić wiersz polecenia (cmd). Jeżeli tak to wpisz następującą komendę
bootrec / rebuildbcd. Odbuduje się sektor rozruchowy.

No pisałem że pod spodem jest kliknij F8 a potem się wyświetla od 1-9 paneli a jak kliknę na byle jaki to robi ten sam błąd a jak wejdę przez ustawienia zawansowane bo tam mogę włączyć wiersz polecenia to robi zwykły reset nie do wiersza a jak by znów do windowsa.

No to może spod Gparted wyczyścić układ partycji?

zalecana aktualizacja bios płyty głównej i ustawić bios uefi

1 polubienie