Windows 10 Problem z nieaktywnym oknem

Windows 10
Przeglądarka jedyna Google Chrome
Antywirus wbudowany (Defender)
Po otworzeniu USTAWIENIA (koło zębate) i wybraniu po lewej stronie tematu (np.Aplikacje) lewa strona jest nieaktywna.

.Zaznaczyłem przykładowy obszar na żółto.
Inne aplikacje w menu start np. panel sterowania O.K.
Nie jestem za tęgi w naprawach ustawień Windows,a.
W sumie rzadko tam zaglądałem.
Dopiero od niedawna to zauważyłem.Poproszę o jakąś sugestię,poradę.

Jestem przekonany, że używałeś (być może dawniej) na tej instalacji zewnętrznych programów do optymalizowania/przyspieszania/odchudzania systemu i to jest efekt tych działań.

1 polubienie

Raczej nie,Ale dziwnym trafem po zakończeniu pisania posta na FB okienko wysunięte poinformowało ,mnie o konieczności aktualizacji systemu.O.K. Trwało to długo ale wszystko wróciło do "normy"Jest parę zmian.Powróciła EDGE.Zaskoczony jestem.

Zdarza sie w Windows. Zalecanym działanie jest resetowanie Ustawień.
Klikasz menu Start, wyszukujesz Ustawienia (koło zębate) i klikasz PPM a po rozwinięciu wybierasz Więcej a następnie Ustawienia aplikacji.
Otworzy sie okno gdzie jest opcja Resetuj.

Dzięki bardzo,ogarnąłem.

Piszesz, że “przywróciło Edge”… rozumiem, że wcześniej je usunąłeś? Robiąc takie rzeczy, sam się prosisz o problemy. BTW, po co na Windows 10 używać Chrome, skoro Edge bazuje na tym samym kodzie Chromium i wszystkie rozszerzenia dla Chrome są kompatybilne z Edge? Do tego Edge ma kilka fajnych funkcji, których w Chrome brak.

Owszem,odinstalowałem EDE bo zawieszało się niemiłosiernie od tygodni.Znajomi też tak mieli. Na obecną chwilę na Chrome nie narzekam,Edge obok.