Windows 10 problem z odtworzeniem systemu z obrazu

Witam

Mam kilkadziesiąt identycznych komputerów z Windows 10 Home, obraz dysku zrobiłem kilkoma programami w tym Clonezill-a i mam cały czas problem polegający na tym że na części komputerów po odtworzeniu z obrazu system działa bez problemu a na pozostałej części wyświetla komunikat:
" Error 1962 “No Operating System Found. Boot sequence will automatically repeat."

Może ta informacja w czymś pomoże: https://www.partitionwizard.com/disk-recovery/error-1962.html

1 polubienie

Niestety nie pomogło, coś jest chyba z partycją startową nie tak.

Może te komputery sprzętowo są identyczne, ale część z nich ma partycje MBR a część GPT.

:thinking: ciekawe, czy w BIOSie, wszystkie komputery mają ustawione AHCI tak samo

Obraz całego dysku robiłem więc jeśli się nie mylę w tym przypadku GPT zwiera się w obrazie. Sprawdzę jeszcze to AHCI

A to przypadkiem nie lenovo

Tak, lenovo

W końcu pomogło zmiana w Bios mechanizmu TFG na Disabled i odtworzenie programem RescueZilla - kopia całego dysku do pliku i przywrócenie na innym komputerze z obrazu pliku. Jeśli nie będzie widział dysku należy wziąść w Bios przywrócenie Defaultowych ustawień i zadziała na 100 %,