Windows 10 problem z pendrive'm

Witam.Otóż kiedy podłączam jakiegoś pendrive’a do komputera to otrzymuje komunikat o tym że windows nie rozpoznaje tego urządzenia, sprawdziłem w menedżerze urządzeń co wyskakuje i zobaczyłem komunikat o treści ustalanie adresu nie powiodło się.Próbowałen odinstalowania sterowników ale to na nic.Raczej nie jest to problem portów usb bo myszka działa na każdym tak jak i inne pendrive’y.Pierwszy raz taki komunikat otrzymałem podczas podczepiania jednego pendrive’a kilka dni temu ale uznałem że może się zepsuł gdyż miał już swoje lata ale dziś nie działa już drugi niedawno kupiony.Czasem wyskoczy dysk e aczkolwiek nie można do niego wejść(nie pokazuje ile jest zajętego itp).Co z tym zrobić jak to naprawić?
Z góry dziękuje za pomoc i przepraszam jeśli zdania są trochę dziwnie sformułowane.

Pendrive kupowane okazyjnie na Allegro?

1 polubienie

Nie, kupowane w sklepie.

Zrób format z pozycji linux live usb.

Zajrzyj tu. Wprawdzie dotyczy dysku zewnętrznego usb ale różnica raczej nie zbyt duza
https://support.microsoft.com/pl-pl/help/2654149/error-usb-device-not-recognized-when-you-try-to-access-a-usb-external

list disk
select disk X
clean
convert gpt
create partition primary
format quick fs=ntfs label=Nowa
assign letter=X

Zamiast X wpisz dane dysku

Zapisz to w pliku tekstowyw Format.txt
i uruchom diskpart w wierszu poleceń (uruchom jako administrator):
diskpart /s Format.txt > logfile.txt
Dysku systemowego tym nie sformatujesz więc spokojnie możesz się bawić :grinning:

Gdy wchodzę do aplikacji z podłączonym pendrive’m aplikacja zawiesza się aż do momentu w którym wyskakuje że windows nie rozpoznaje urządzenia ale wtedy nie widać go w aplikacji.

Tak samo tutaj nawet gdy wpisuje tylko list disk samego to zawiesza się do momentu w którym otrzymuje komunikat że windows nie rozpoznał urządzenia a potem mam tylko mój główny dysk.

Reklamuj.

Masz możliwość sprawdzenia, czy ten pendrive działa na innym komputerze?

Na innych to samo.

Jeśli wpinałeś te pendrive do jakiegoś gniazda USB3* to sprawdź, czy nie są powyrywane/powyginane w nim piny, które mogłyby zrobić zwarcie. Przy USB2 takiego ryzyka raczej nie ma.

Wybacz zapytanie, ale mówisz o gnieździe, czy pendrive?

O gnieździe, bo te są najczęściej porządnie rozdziewiczone :wink: Może jakieś dziecko pchało tam nie to co trzeba… To tylko hipoteza, bo piny w USB3 są dużo bliżej siebie, a że to już drugi pendrive z podobnymi objawami…

Nie wiem czy ma to jakieś znaczenie ale zanim pierwszy raz dostałem ten komunikat próbowałem usunąć folder z pendrive’a i wyskoczył mi błąd że jest on uszkodzony a następnie przestał działać co do pinów to nie bardzo się orientuje jak powinny wyglądać?

Jeżeli ten pendrive nie działa u ciebie a także na innych komputerach to jak myślisz co siadło. Te wszystkie komputery czy ten konkretny pendrive?