Windows 10 - problem z uruchamieniem gier


(nowakowski) #1

Mili,
Zwracam się z prośbą o pomoc - jestem świeżo po przeinstalowaniu Windowsa i mam dziwny problem z uruchamianiem niektórych gier (np. GTA V, Universe Sandbox 2 czy innych opartych na silniku Unity). Po kliknięciu na ikonkę np. Universe Sandbox 2 pojawia się taki komunikat:

Sprawdzałem sterowniki w dxdiag i wszystko jest ok. Przeinstalowywałem gry kilka razy, restartowałem komputer wielokrotnie.

Proszę o pomoc.


(Dosterczuk1321) #2

raczej głupie pytanie ale czy masz najnowsze sterowniki do karty?
jak to nie pomoże to spróbuj ustawić zgodność na windows 7 i przeistaluj:
directX- obowiązkowa
vs redist
może coś da


(nowakowski) #3

Tak, nie pisałem o tym bo to jest oczywiste :wink:

Najdziwniejsze jest to, że początkowo gry działały normalnie. Musiałem je na chwilę odinstalować żeby zrobić miejsce na dysku, a gdy zainstalowałem ponownie pojawił się ten błąd. Dziwne to.


(mark1a) #4

Zainstaluj directx, odinstaluj sterowniki do karty graficznej, restart kompa, zainstaluj sterowniki do karty graficznej.


(Dosterczuk1321) #5

universe sandbox na steam?
jak tak to w opcjach uruchamiania wpisz to:
-show-screen-selector


(nowakowski) #6

Nope - to spowoduje tylko, że przed uruchomieniem pojawi się okienko konfiguracyjne - którejkolwiek rozdzielczości bym nie wybrał pojawia się ten sam błąd.


(Dosterczuk1321) #7

w ogóle to jaka karta?


(nowakowski) #8

GeForce GT 555M


(Johny) #9

Przeinstaluj DirectX.Sprawdż czy karta jest widziana z nazwy,a nie jako zwykła VGA.Nie można przełączyć rozdzielczości.Czy gry są w pełni zainstalowane ?,może nie być np. wymaganego NET Frameworka i nie może odpalić.


(nowakowski) #10

Tylko powiedz mi jak to zrobić? Dxdiag informuje mnie, że wszystko jest ok. Nie mam pojęcia jak przeinstalować lub zaktualizować DirectX w Windows 10. Na stronie Microsoftu jest taka informacja:

Windows 10 i Server 2016 Technical Preview
Te wersje systemu Windows zawierają program DirectX 11.3 i 12.

Aktualizacje będą dostępne za pośrednictwem usługi Windows Update. Nie ma autonomicznego pakietu dla tych wersji programu DirectX.

-> https://support.microsoft.com/pl-pl/help/179113/how-to-install-the-latest-version-of-directx

Gry są zainstalowane w pełni - są to oryginalne gry z mojego konta Steam, a nie jakieś dziwne pirackie instalacje.


(LORDEK) #11

Zrób nowe konto lokalne w Windowsie, uruchom tam Steama i tam spróbuj uruchomić grę i ew. ją ponownie zainstalować. Kilka dni temu miałem problem z aplikacjami gdy resetowałem W10. Nie chciały się odpalać nawet po instalacji, nie działały aplikacje ze sklepu i inne dziwne takie. Po przenosinach całego konta Microsoft wszystko się “odblokowało”, ale wystarczy tylko spróbować na samym koncie lokalnym. Najświeższy build Windowsa 10 tj. 1709?


(Johny) #12

Właśnie coś takiego może być,nie wszystko się wbrew pozorom instaluje,mimo,że system informuje,że jest OK.


(nowakowski) #13

Robiłem - nic nie dało.