[Windows 10] Problemy z aplikacjami Modern oraz systemem operacyjnym

Witam serdecznie całą społeczność,

 

Nie wiem czy mieliście podobny problem jak ja czy nie. Mój problem wygląda następująco.

 

Przed tym jak Microsoft udostępnił Build 10130, postanowiłem ściągnąć nieoficjalne wydanie. Po 3 dniach zaczęły występować problemy. 

 

Aplikacje Modern przestały się uruchamiać. Każda próba otwarcia aplikacji albo ustawień kończyła się szybkim restartem exploratora. Nie da się również używać powiadomień, podłączyć do sieci WiFi, otworzyć Menu Start. 

 

Reinstalowałem Windows 10 ponownie i sądziłem, że tym razem będzie inaczej. Niestety, jest dalej tak samo. Czy zdarzyło się komuś coś podobnego? 

 

Pozdrawiam Was

Tak zdarzyło się to wersja testowa przecież.

Rozumiem, że jest to wersja testowa ale czy może zna ktoś sposób, aby pozbyć się tego problemu? Nie ukrywam, że jest to irytujący problem.

Takie sa uroki wersji testowych. ja używam tylko w wirtualce, i to nie do pracy a przyjrzenia się. nic więcej. w wersji testowej i tak musisz się zgadzać na update, a po update i tak nie wiesz co się może stać. jedyne co możesz zrobić to jak się crashuje, to wysłać raport z błedem i możesz czekac na kolejny build lub fixy.

 

właśnie żeby się ustrzec takich problemow to albo backup żeby go przywrócić jak cos pójdzie nie tak, albo poczekać. ja upgrade planuję nie wcześniej niż kwartał po premierze. wolę by ktoś inny wyłapał błędy. ja jak nie muszę, nie lubię być królikiem. siedze na win7/64.

Bez filozofia, pośród znanych błędów w buildzie 10130 można przeczytać: In some cases, flyouts from the Taskbar (including Start, Cortana, Network, Battery, and Action Center) fail to fly out. This is a transient issue, and after retrying a few times it will succeed. We are also working to service this issue with an update (http://blogs.windows.com/bloggingwindows/2015/05/29/announcing-windows-10-insider-preview-build-10130-for-pcs/). Brzmi to podobnie do tego co opisujesz.

 

Faktycznie tak jak piszą poprzednicy z buildu na build jest lepiej. Więc najrostszy workaround to aktualizować do najnowszej wersji.

U mnie też flyouty (Start, Cortana, Sieć, Centrum akcji) zawodziły regularnie. Właśnie zaktualizowałem do buildu 10158 i jest jak na razie bardzo dobrze.

U mnie do tej pory jest bardzo dobrze. Mam wersję 10158 i jest bardzo dobrze i wszystko działa tak jak trzeba. Dziękuję za wyjaśnienie błędu jkolonko :)