Windows 10 - Prosty sposób na szybkie spolszczenie części systemu i pytanie


(Malpapriv) #1

Witam. Pomyślałem, że skoro pracuję już na najnowszym systemie i działa on stabilnie (a niech mi ktoś napisze, że mam szpiegia! nie obchodzi mnie to :P) to dla większej wygody chciałbym aby część systemu była po Polsku :slight_smile: Więc co musimy zrobić?

  1. Pobieramy program ResHacker.

  2. Za jego pomocą otwieramy pliki *.exe.mui znajdujące się w "C:\Windows\en-US" (możemy edytować je na włączonym systemie)

  3. Jeżeli chcemy możemy podjerzeć pliki z naszego drugiego Windowsa np. 7 (u mnie to "D:\Windows\pl-PL") i po prostu robić "Kopiuj">"Wklej" (tylko nie .exe.mui! Otwieramy i poszczególne fragmenty tekstu jednego języka zamieniamy na drugi!)

 

I pytanie: Wie ktoś gdzie w rejestrze odnaleźć plik odpowiadający za wykrywanie systemu jako wersja Angielska/Polska/Chińska itp? Potrzebne mi jest to, ponieważ dużo programów (np. Clover, CCC) przy instalacji mają język angielski i również po uruchomienu (w CCC da się zmienić podczas instalacji i przy pierwszym uruchomieniu ale chciałbym, żeby język był od razu ustawiony :))


(drunkula) #2

Od kiedy licencja zezwala ingerować w pliki?


(Kaczorek Kaczy) #3

A czemu nie możesz zmienić język przez ustawienia systemu? pobrać Polski i ustawić na domyślny?


(Pma2304) #4

nie wiem czy sie da skoro instalator jest po angielsku to system tez bedzie i nie ma chyba mozliwosci pobrania polskiego jezyka by miec wersje PL


(bart86) #5

Win10 jest tylko po angielsku przecież to dopiero wersja rozwojowa


(Kedziorki) #6

Da się w rejestrze zmienić aby windows domyślnie instalował polskie wersje programów. Poniżej ścieżka:

HKEY_LOCAL_MACHINE/SYSTEM/CurrentControlSet/Control/Nls/Language

i w kluczu InstallLanguage zmienić wartość liczbową na 0415 (to jest wartość liczbowa języka polskiego, która pozwala instalować polskie wersje programów).