.Windows 10 - przejście

Witam. 

Nie.

Nie chcę nowego systemu, po prostu chce się pozbyć z laptopa windows’a a komputer dopiero kupię po wakacjach.

Jaka masz licencje? OEM czy Box? Jak masz Oem to i tak aktualizacja nic nie zmienia. Jak masz BOX to ci się zmieni na OEM i radziłbym poczekać.

Posiadam wersję Box (to ta z pudełkiem?), to jak tak to musiałbym teraz usunąć windows’a? 

Możesz spokojnie pracować sobie na tej 7, jak kupisz nowego kompa to zainstalujesz i zrobisz aktualizacje do 10(oczywiście odinstalujesz z starego).

To, że z pudełkiem nie oznacza, że to licencja BOX, na pewno masz jakąś dokumentacje do tego systemu, tam jest napisane jaką masz licencje.

Tylko, że ma zamiar kupić po wakacjach (czyli po 31.08.2016)

PS. nie istnieje funkcja “odinstalowania” systemu Windows, można ewentualnie tylko sformatować partycje systemową.

Specjalnie poszukałem pudełka i jest napisane, że OEM, w takim razie mogę jakoś przeinstalować system na inny dysk? Jeżeli nie to zainstaluje na laptopie Windowsa 10.  

 

Tak chodziło mi o sformatowanie partycji. Istnieje jakaś możliwość przeniesienia na inny dysk (najlepiej SSD).

Na inny dysk ale tylko w obecnym komputerze.

To, że na obecnym laptopie zainstalujesz Win 10 (z aktualizacji lub kupiony) nie oznacza że masz prawo przenieść stary system (Win 7) na inny komputer.

Win 7 masz dożywotnio przypisany do obecnego komputera.

Wynika z tego, że niezależnie kiedy kupisz nowy komputer (przed lub po 26.07.2016) musisz do niego dokupić nowy system, bo nie masz żadnej legalniej możliwości przeniesienia na niego obecnego systemu.

Dzięki wielkie, Cedar. W takim razie zaktualizuje laptopa do Windows’a 10.