Windows 10 różne błędy


(AstronHK) #1

Witam, ostatnio odinstalowałem avasta i zostałem tylko z antywirusem od Microsoftu. Kolejny tydzień nie miałem internetu, przez co nie mogłem zainstalować żadnego innego oprogramowania. Naszła mnie chęć na format komputera, użyłem do tego opcji do resetowania komputera do ustawień fabrycznych. Niestety format się nie udał, w mniej więcej 5% przy usuwaniu ustawień wywalało błąd i cofało zmiany. Próbowałem kilkanaście razy klikając każdą możliwą opcję. Po odzyskaniu internetu zainstalowałem avasta, wszystko działało normalnie, skanowanie avasta nic nie wykryło. Czyściłem rejestr itp. w CCleanerze. Ostatnio, tak znikąd włączyła mi się podczas gry jakaś dziwna reklama, wyłączyłem przeglądarke i wszystkie aplikacje a tą reklamę nadal było słychać (taka typowo głosowa opowiadała o profit boosterze). Naszła mnie chęć do pobawienia się na omeglach. Tutaj spotkałem kolejny błąd, a mianowicie, kiedy klikam na zmiane języka normalnie pokazuje się to okienko z językami po czym po 1-2 sekundach znika i nie da się go ponownie otworzyć bez odświeżenia strony, po kliknięciu TEXT niby normalnie pokazuje mi okienko czatu ale poza tym pokazuje tylko to co ja piszę. Moim pytaniem jest: Czy to jest jakiś wirus czy coś czy po prostu to błędy wynikające z tego co zrobiłem, skanowałem system też jakimiś innymi programami do wyszukiwania AdWare i jakiś coś znalazł po czym usunął. Proszę o pomoc gdyż nie wiem czy mam się czego bać.  Z góry dziękuje za odpowiedź

 

Parametry komputera:

Windows 10 Home

Intel Core i5 6300HQ 2,30GHz

NVidia Geforce 960M, Intel HD Graphics 530

12GB Pamięci RAM 2133MHz DDR4


(Acorus) #2

https://forum.dobreprogramy.pl/raport-obowiazkowy-farbar-recovery-scan-tool-529695t/


(AstronHK) #3

http://www.wklej.org/id/2885984/

oraz

http://wklej.org/id/2885989/


(Acorus) #4

g.txt


(AstronHK) #5

To nic nie pomogło :c


(Atis) #6

Masz zainfekowany router:

 

 

 

Zaloguj się do routera i ustaw serwery DNS zalecane przez dostawcę internetu lub przywróć fabryczne ustawienia routera. Zablokuj zdalny dostęp do panelu administracyjnego i zabezpiecz router porządnym hasłem:
KLIK - KLIK - KLIK - KLIK


(AstronHK) #7

Dobrze, dzięki za info ale pomimo tego na 2 komputerze i telefonie wszystko działa normalnie


(Atis) #8

 

Jeżeli to jest twój dostawca internetu, to  znaczy, że nie masz żadnej infekcji.


(AstronHK) #9

Odkryłem, że na omeglach tam, gdzie pojawia się na chwilke znaczek facebooka po chwili pojawia się Loading… i pojawiają się reklamy, co może być tego przyczyną? Jeszcze podczas używania Microsoft Edge, gdy wejdę w wiadomości pojawia się okienko z facebookiem, którego nie da się zamknąć, proszę o pomoc i z góry dziękuje.


(Atis) #10

Czy zrozumiałeś, że masz skonfigurować router?

W logach nie widać infekcji.