Windows 10 - Różnice W Starych sprzętach

Cześć. Według was na starych sprzętach Windows 10 jest sprawniejszy czy Windows 7 ? (Pytam się , bo aktualny XP u mnie To wielka tragedia :slight_smile: )

Ale jak starych? 3-4 letnich, czy 7-8 letnich? Poza tym weź pod uwagę kwestię sterowników dla posiadanego sprzętu we wskazanych systemach operacyjnych.
Poza tym pamiętaj, że żadem Windows nie jest darmowy (poza pewnymi programami - np. dla ucznia czy studenta), więc jak masz Windows XP to raczej sobie nie możesz ot tak - bez kupienia licencji - zmieniać go na nowszy.

Czyli raczej max W7.

Laptop hm… 9letni. Sterowniki mam od Visty do 10 ( Tylko do GPU mam na XP). A co do kluczy… XP miałem na płycie z CD-keyem - zainstalowałem , Windows 7 Preinstalowany i później był update do windows 10.

9-letni laptop? Sugeruję jednak zainstalować na nim jakiegoś Linuksa, albo na czysto Windows XP. I zbierać kasę na nowszy laptop (ew. używany, np. dobry poleasingowy).

W czerwcu będę kupował Stacjonarke - do tego czasu muszę na nim siedzieć - a że lubię pograć w COD4 na multiplayerze to linux odpada

No to zainstaluj na nim Win 10, nawet tylko dla przetestowania jak się sprawuje.

http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-Asus-M50Vm.11532.0.html Mój prawie 9-letni lapek, z tym, że mam słabszy procek 2.0 GHz, 4 GB RAMu oraz ostatnio wymieniony dysk na 500 GB 7200 RPM, ponieważ stary 500 GB 5400 RPM padł.

Miesiąc po premierze 10 postawiłem ją i z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że 10 jest Windowsem, który działa najsprawniej na tym lapku oraz takim, który to z automatu zainstalował najwięcej sterowników. Musiałem doinstalować tylko touch pada dla wszystkich funkcji, czytnik kart pamięci i ATK package.

To twój jest lepszy. Tylko kartę masz słabszą bo DDR2. AMD E-240 1 rdzeń 1,5ghz [] 2GB ram DDR3 , Radeon HD 6310 512mb DDR3 []