Windows 10 sam się wybudza

Chciałbym uśpić Windowsa 10 wychodząc z biura i obudzić go dopiero następnego dnia rano. Niestety gdzieś w międzyczasie komputer budzi się sam. I to chyba szybciej niż później.

Jak mogę ustalić przyczynę wybudzenia i zapewnić, że system zostanie uśpiony zamiast marnować prąd nocą?

Też miałem ten sam problerm, prawdopodobnie to Windows update go wybudza, a dokładnie zaplanowane zadanie sprawdzania aktulizacji w Harmonogramie zadań o nazwie UpdateOrchestrator i Schedule Scan albo reboot. Możesz wyłaczyć windows Update w usługach i sprawdzać ręcznie, albo tak jak ja zmienić te zadania na swoje utworzyć nowe z tym że wszystko skopiować z nich jak jest tylko zmienić, żeby sprawdzenie odbywało się przy zalogowaniu użytkownika. Możesz też zostawic jak jest i w ustawieniach, system, zasilanie ustawić uśpienie na 15 min, wtedy jak sprawdzi to się uśpi sam po tym czasie.

Ustawiłem automatyczne usypianie po 45 minutach, a i tak przychodzę do wybudzonego komputera. Czy Windows ma gdzieś jakiś log rozruchu, gdzie można sprawdzić, kiedy i dlaczego wstał?

To dziwne, widocznie komp pracuje i nie usypia, też mialem taką sytuacje jak dysk skanował antywirus i uaktualniał baze plików, tak ma log co go ostatnio wybudziło:

Uruchom konsolę: otwórz polecenie Uruchom  (jednocześnie klawisze Windows+R) w wierszu polecenie wpisz cmd. Wpisując w konsoli powercfg -lastwake sprawdzisz co ostatnio wybudziło komputer. Wpisując powercfg -devicequery wake_armed wyświetlisz nazwę urządzenia, które może go wybudzać.