Windows 10 się nie ładuje

Witam! Nie wiem co się stało z moim komputerem, ale nie chce się normalnie włączyć. Od loczątku, zawsze po skończonej pracy wyłączam komputer poprzez “zamknij” w Windowsie. Dzisiaj uruchamiam kompa i podczas ładowania się systemu ekran się przyciemnia jak zawsze, ale się zawiesza i nic się nie dzieje, dysk przestaje pracować. Zatrzymuje się na takim ekranie i nic się nie dzieje.


Po wyłączeniu i włączeniu zasilacza komputer ładuje się dłużej ponieważ cały system się ładuje, ale się uruchomi normalnie, gdy go zamykam i po chwili uruchamiam na przycisku znowu ten sam błąd. O co chodzi?

Chyba coś nie tak z opcją Fastboot (szybkim otwarciem/hybrydowym zamknięciem).

1 polubienie

Ale nic nie zmieniałem w systemie ani w Biosie, gdzie mogę znaleźć opcję i naprawić problem?

Zacznij od przeskanowania dysku pod kątem błędów logicznych w strukturze danych:

chkdsk /r

lub

Repair-Volume -DriveLetter C -OfflineScanAndFix
1 polubienie

Dobra, temat do zamknięcia, do kompa miałem podpięty Pendrive, po odłączeniu system normalnie rusza. Jakim cudem pendrive blokuje ładowanie systemu?
Dzięki za próby pomocy.

1 polubienie

Może coś z zasilaniem, raz miałem tak, że nie mogłem mieć przez pewien czas nic na tylnych USB podpiętych, bo było pip i brak napięcia po wciśnięciu włącznika.