Windows 10 się nie uruchamia, tryb awaryjny działa

Cześć,

chciałbym poradzić się Was co mogę jeszcze zrobić w tej sytuacji. Od jakiegoś czasu Windows Update zaciągał mi aktualizacje, po czym każdorazowo po włączeniu komputera je wycofywał. Tak pracowałem przez parę miesięcy, ale za każdym razem włączał się finalnie po wycofaniu zmian. Od tego tygodnia niestety po paru minutach próby uruchomienia się, wyrzuca mi niebieski ekran z tytułem Odzyskiwanie (załączam w plikach zdjęcie). Dysk mam 110 GB, a wolnego z 3 gb. Myslę, że wycofywał zmiany ze względu na braki pamięciowe.

Tryb awaryjny działa normalnie.

Próbowałem różnych komend naprawiających znalezionych w internecie. Uruchamiałem je przez wiersz poleceń z USB, gdzie mam obraz nowy obraz windows. (Np. bootrec /fixmbr itd. Próbowałem Chkdsk /r również DISM /Online /Cleanup-image /Restorehealth Wszystkie wyrzucały komunikat, że nie ma błędów czy tam, że działa poprawnie.

Również odinstalowałem te najnowsze aktualizacje i wyłączyłem poprzez services.msc opcję automatycznego włączania się Windows Update.

Sfc /scannow też użyłem i po którymś razie niby nie znalazł nic.

Załączam też logi Srt i CBS.

Pliki logi programu FRST (czytelne zestawienie informacji) pomaga w analizie.

Srt zdjęcia są starsze, przed próbą naprawiania, a sam plik srt tekstowy jest najnowszy. („Nieokreślone zmiany konfiguracji systemu mogą powodować problem.” mają może związek z „unieruchomieniem” Windows Update przeze mnie?

Zdjęcia błędów:

Dzięki za pomoc i analizę logów

Szybciej będzie sformatować dysk i zainstalować na nowo niż naprawiać nie wiadomo co (aczkolwiek ta mała ilość miejsca to dobry trop). Jeśli masz dane na tej partycji, to je najpierw przenieś i dopiero potem formatuj i popartycjonuj nośnik wedle własnego widzimisię, zamiast trzymać wszystko z nieobliczalnym Windowsem. Słaba ta moja porada, ale jest już późno. :stuck_out_tongue:

Zrób więcej wolnego, a zaktualizuje się.

A spróbuj wykonać Panel sterowania - Narzędzia administracyjne- Oczyszczanie dysku- Windows Update oczyśczanie . :+1:

Zrobiłem oczyszczanie dysku, ale nie mogę znaleźć "Windows Update oczyśczanie " :frowning:

@Berion Ambaras jest w tym, że chcę to na tą chwilę mieć jak jest. W ostateczności tak zrobię na razie jeszcze walczę. :smiley:

Jeszcze pytanie jedno, miejsce już mam, ale nie wiem czy usługa Windows Update działa. Nie wiem jak to sprawdzić w trybie awaryjnym.

Szkoda ze nie wstawiłes drygiej części FRST zwanej Additional.
Jakiś plik naprawczy by sie przydał.
Co do CBS. Jest problem z Rejestrem.
„Overlap: Registry value collision found under key \REGISTRY\MACHINE\SOFTWARE\Classes\Record{E87FA4D7-0CAA-3C24-BE83-CF98B50186E2}\4.0.0.0\ for RuntimeVersion, only one component should set this value”
W paru podkluczach jest konflikt wartości dotyczacych mscorlib.
To moze byc przyczyna bo rzecz dotyczy srodowiska uruchomieniowego w Windows. Dodatkowo dochodzi za mała ilosć wolnego miejsca, 3 GB gdy niejednokrotnie pliki aktualizacyjne zajmuja wiecej miejsca to stanowczo za mało. Musisz pamiętać ze"stare" pliki nie sa od razu kasowane po to byś mógł w rzaie czego cofnąć aktualizacje. Jesli to SSD to jeszcze gorzej bo ten do sprawnego działania potrzebuje 20% wolnego miejsca.

Hejka, dzięki za informację. Miejsce zwolniłem już do 25 GB. Szczerze to plik fix do frst by się przydał. Ale pytam bo nie potrafię :o plik addition jest w oryginalnym poście. Drugi link z dwóch, w miejscu gdzie wspomniałem o plikach frst.

Pliku nie ma. Przejdx do działu bezpieczeństwa. Poczytaj jak wstawia sie logi z FRST.
Co do Windows Update to uruchom narzędzie naprawy.

Addition.txt (88,9 KB)
FRST.txt (56,9 KB)
CBS.log (1,8 MB)

Hejka, poszperałem trochę i to są wyniki do analizy. Załączam nowe pliki CBS i z FRST.

Narzędzie naprawy w trybie awaryjnym nic nie znalazł/nie daje rady naprawić problemu. Odpalanie pliku instalacyjnego z opcją aktualizuj z Bootowalnego USB nie działa też. Wywala błąd 0x8007043c-0x90018

Dzięki za pomoc!

Widać to w CBS.
Czy masz problem z uruchomieniem systemu w trybie normalnym?
Jeśli nie to wypróbuj ten plik .bat

Został zbudowany w oparciu o te instrukcje.

Jeśli sie da, FRST uruchom normalnie a nie w awaryjnym.

Ambaras jest w tym, że w normalnym jest blue screen, że nie udało się uruchomić. Odpala wtedy tylko awaryjny. Przynajmniej to… A a awaryjnym mogę ten .bat, frst chciałbym w normalnym ale to analogicznie mogę tylko w awaryjnym :frowning:

Mozesz ale uprzedzam ze gwarancji nie ma … Na stronie gdzie jest ten plik wsadowy sa również posty. zajrzyj na str. 44.
No i pamietaj ze po zakończaniu działania pliku wsadowego trzeba natychmiast zrestartować system. nie wolno nic innego uruchamiać.
Piszesz o bsodzie. Jakieś dokładniejsze info


Tak to wygląda, a sam kod z Srt załączam również.
SrtTrail.txt (16,0 KB)

W pierwszym poście napisałeś ze uzyłeś wielu opcji naprawy systemu.
Niestety ale w przypadku błędu 0xc0000001 jesli te nie przynosza rezultatów to pozostaja jeszcze tylko dwie mozliwe przyczyny. Dysk lub RAM, mozna to przetestować ale logi wskazuja na system.
A tu juz tylko reinstalacja.
W FRST jest własciwie tylko kosmetyka (ale tu gwarancji nie daje bo juz nie sledze na biezaco rozoju tej aplikacji).
W plikach podgladu zdarzeń jest info ze niektóre sterowniki sa nieaktualne. To wprawdzie moze powodować rollback bo producent nie ma odpowiednich do konkretnej aktualizacji wersji ale ty masz najnowsza wersję tyle ze kompilacje starszą więc to raczej nie to.

Dzięki za wnikliwą analizę! To zrobię w takim razie reinstalację :frowning: To chyba najlepiej z bootowalnego USB?

Tak. I Drobna uwaga. jak sobie wszystko poinstalujesz i będzie bez problemu działać to zainstaluj sobie np. Macrium Reflect i rób obrazy systemu. To zajmuje ok. 7 minut. Jak system siadzie a moze. Zdarza się np. po jakiś aktualizacjach, to przywrócisz wszystko co na dysku/parycji masz.