Windows 10 + Ubuntu + Grub - usunięcie wszystkiego z laptopa Lenovo G50 i ponowna instalacja Windows 10

Witam. Na laptopie Lenovo G50 mam zainstalowane Ubuntu 16.04LTS, Windows 10 i do tego jeszcze Grub. Jak pozbyć się tego wszystkiego i ponownie zainstalować Windows 10?

Próbowałem odświeżyć Windowsa przywracając go do ustawień fabrycznych (czy jakoś tak) za pomocą wbudowanego w Windows narzędzia ale po restarcie i dojściu do 100% pojawił się komunikat, że wystąpił błąd i żadne zmiany nie zostały wprowadzone.

Po prostu zrób kopię ważnych danych, pobierz Windows 10 i zrób czystą instalację.

Dzięki za odpowiedź. Tak mi właśnie przyszło do głowy ale nie byłem pewien, czy ten Linux i Grub też zostaną przez instalator Windowsa bez problemu usunięte.

Podczas instalacji usuń wszystkie istniejące partycje.

Tak właśnie zrobiłem. Musiałem jeszcze przekonwertować partycje z gpt na MBR bo Windows nie chciał się na partycji gpt zainstalować ale z tym nie było problemu.

O ile wiem to Windowsy nie widzą linuxów więc nie wiem czy ci się to sformatuje wszystko. Lepiej pobierz live cd z GParted i najpierw sformatuj cały dysk a potem z pobranej wcześniej płyty zainstaluj Windows10

@sugar!!! podczas instalacji można usunąć także partycje linuksowe. Ale gdyby jednak występowały jakieś problemy to można skorzystać z programu  diskpart  z konsoli podczas instalacji, wybrać dysk i wykonać polecenie  clean.

 

Właśnie z diskpart skorzystałem przy konwertowaniu gpt–MBR, zacząłem od komendy “clean” :slight_smile: