Windows 10 uprawnienia administratora

Witam

 

Przez przypadek usunąłem sobie uprawnienia administratora na windows 10 i nie mogę tego przywrócić. Nie mogę wejść w “control userpasswords2” ponieważ gdy się mnie system pyta czy tak czy nie to nie mogę dać tak. W cmd jako administrator też nie mogę wejść, powód ten sam, nie mogę kliknąć “Tak”.

witam!

 

jak ty to zrobiłeś?

Nie jestem pewien czy ta metoda zadziała ale warto sprawdzić. 

Włącz Cmd i wpisz: net user administrator /active:yes

Dzięki tej komędzie bedziesz mógł zalogować sie na wbudowane konto Administratora, i za pomoca tego konta nadać prawa administratora kontu z, którego korzystasz obecnie.

żeby wyłączyć to konto ponownie wchodzisz do cmd i na końcu zamiast yes wpisz no

tak musisz to zrobić co kolega napisał powyżej ale:

-musisz uruchomić to jako administrator ALE JAK? musisz mieć płyte z windowsem 10,

  1. uruchamiasz ją z poziomu bios

2.NIE instaluj systemu, niech cię ręka Boska broni :slight_smile: po prostu uruchamiasz wiersz polecenia.

3.wpisujesz tę powyższą komęde jak nie podziała to ,net user (twoja nazwa konta) administrat…itd)"

  1. możesz sprubować włączyć wiersz tak jak się włącza tryb awaryjny jest też wiersz polecenia i to wpisujesz, albo możesz wogule przez awaryjny ale nwm na 100procet czy pod 4. działa;)

pozdrawiam