Windows 10 uruchamia się godzinę

Prawdopodobnie fastboot wyłącza test POST podzespołu który sprawia kłopoty wiec autor nie rozwiązał problemu tylko go ukrył :wink:

1 polubienie

Tylko jak na elektrodzie wpadli, że to nie usterka w Windows 10?

Też tego nie rozumiem czemu tak jest ale to pomogło. Co do postu to ja go nie ukryłem i nie wiem czemu ktoś to zrobił? hmm widocznie są tu już zasady z elektrody ewentualnie któregoś admina z elektrody wywalili i biedaczek musi teraz tu siedzieć.

Mam jeszcze kilka pytań:
Dlaczego wyjechaliście z elektrodą?
Dlaczego rozwiązanie dla was polegało formatowanie dysku? czy nie lepiej by było próbować naprawić komputer? wiem, że tam były nieistotne dane ale chyba warto by się czegoś nowego nauczyć nawet takiej głupoty jak ta ponieważ kiedyś przyjdzie do was(albo i do mnie) komputer z podobnym problemem i zleceniodawca poprosi o naprawę systemu bo ma tam jakieś specjalistyczne(albo stare) oprogramowanie do którego nie ma plików instalacyjnych? i co mu powiecie? “Panie inaczej się nie da trza formata zrobić!”

Miałem klienta, który złapał coś pokroju Sality, zaraziło mu wszystkie pliki wykonywalne. Rootkit udawał kartę sieciową. Nie dało się zainstalować żadnego programu antywirusowego, ani zrobić aktualizacji systemu. Antywirusy chodzące z CD niewiele usuwały, system był już skompromitowany. Powiedziałem “Panie, ratujemy tylko zdjęcia i to tylko te w jpg”.

W łatwiejszych przypadkach możesz wyeksportować wpisy rejestru tego brakującego programu, a pliki skopiować i umieścić potem w tej samej ścieżce dostępu.

W sumie racja. Klient chce to ma. Jak ktoś naprawia ileś tam dziennie to wiadomo nie będzie siedział i myślał(lub pisał na forum DP) tylko najprostszą drogą. Ale ja mając raz na ruski rok koledze komputer naprawić to mogę chwilę posiedzieć i powspominać stare czasy z windows.