Windows 10 Używa tylko połowy mojej pamięci RAM

Witam, problem jest z pamięcią ram a mianowicie BIOS Wykrywa mi 8GB RAM czyli tak jak powinno być a windows 10 z jakiegoś niewadomego powodu uzywa tylko 4GB. Proszę o szybką pomoc, sprawa jest pilna.

https://support.microsoft.com/pl-pl/help/15056/windows-7-32-64-bit-faq
Stawiam, że masz 32 bitową wersję systemu.

Nie nie mam 32 bitowej wersji, zapomniałem dopisać…

Uaktualnij bios płyty glównej

Bios zaktualizowany przed napisaniem postu, nie dało to rezultatu.

Jaki model płyty głównej lub laptopca :sunglasses:???

  1. Spróbuj przełożyć kości pamięci jeśli możesz, sprawdź czy są ze soba kompatybilne.
  2. Naciśnij klawisz Win + R, aby otworzyć okno dialogowe Uruchom, a następnie wykonaj polecenie msconfig. Spowoduje to otwarcie Konfiguracji systemu. Kliknij kartę Rozruch, a następnie Opcje zaawansowane. Pole Maksymalna pamięć powinno zostać odznaczone, aby umożliwić korzystanie z maksymalnej zainstalowanej pamięci.

Spróbuj jeszcze tego rozwiazania:

Płyta główna to ASRock 970 extreme 3, Przekładałem również wszystkie kości na wszelkie możliwe sposoby, są one ze sobą kompatybilne ponieważ są takie same

Karta graficzna pamięć dedykowana? Podejrzewam coś ze stajni AMD, bierze Ci dedykowaną pamięć w zależności od zapotrzebowania i tyle.
Inaczej nawet procedura POST by Ci nie ruszyła…

Ten WIndows 10 to używa tylko tych 4GB czy wykrywa tylko 4GB bo to różnica.

Jeśli z pamięcią jest wszystko ok to pewnie coś rezerwuje sobie te pozostałe 4GB np:grafa bo leżą odłogiem nieużywane.