Windows 10 Używa tylko połowy mojej pamięci RAM

windows10

(kreyola567) #1

Witam, problem jest z pamięcią ram a mianowicie BIOS Wykrywa mi 8GB RAM czyli tak jak powinno być a windows 10 z jakiegoś niewadomego powodu uzywa tylko 4GB. Proszę o szybką pomoc, sprawa jest pilna.

(Fizyda) #2

https://support.microsoft.com/pl-pl/help/15056/windows-7-32-64-bit-faq
Stawiam, że masz 32 bitową wersję systemu.

(kreyola567) #3

Nie nie mam 32 bitowej wersji, zapomniałem dopisać…

(marky.wolfheart) #4

Uaktualnij bios płyty glównej

(kreyola567) #5

Bios zaktualizowany przed napisaniem postu, nie dało to rezultatu.

(marky.wolfheart) #6

Jaki model płyty głównej lub laptopca :sunglasses:???

1. Spróbuj przełożyć kości pamięci jeśli możesz, sprawdź czy są ze soba kompatybilne.
  2. Naciśnij klawisz Win + R, aby otworzyć okno dialogowe Uruchom, a następnie wykonaj polecenie msconfig. Spowoduje to otwarcie Konfiguracji systemu. Kliknij kartę Rozruch, a następnie Opcje zaawansowane. Pole Maksymalna pamięć powinno zostać odznaczone, aby umożliwić korzystanie z maksymalnej zainstalowanej pamięci.

Spróbuj jeszcze tego rozwiazania:

(kreyola567) #7

Płyta główna to ASRock 970 extreme 3, Przekładałem również wszystkie kości na wszelkie możliwe sposoby, są one ze sobą kompatybilne ponieważ są takie same

(Aziczek) #8

Karta graficzna pamięć dedykowana? Podejrzewam coś ze stajni AMD, bierze Ci dedykowaną pamięć w zależności od zapotrzebowania i tyle.
Inaczej nawet procedura POST by Ci nie ruszyła…

(MajtkiCiociHeli) #9

Ten WIndows 10 to używa tylko tych 4GB czy wykrywa tylko 4GB bo to różnica.

Jeśli z pamięcią jest wszystko ok to pewnie coś rezerwuje sobie te pozostałe 4GB np:grafa bo leżą odłogiem nieużywane.