Windows 10 vs drukark(i)a

Od momentu przesiadki z windows 7 na windows 10 mam problem z drukarką HP 1115 - żeby nie było drukarka jest na liście wspieranych przez system.
Instalację systemu robiłem na “czysto” tzn po formacie między innymi po to by uchronić sie przed błędami wynikającymi z migracji/aktualizacji na nowszy system.

Problem polega na tym, że o ile moge bezproblemowo drukować strony testowe z poziomu softu drukarki tak próba wydrukowania czegokolwiek innego powoduje zwis drukarki w momencie pobrania papieru - drukarka stoi w miejscu po chwili wypluwa czystą kartkę a wydrukowanie czegokolwiek to loteria. Albo sie uda albo nie.
Podobnie sie dzieje drukując przez soft drukarki, mogę zapomnieć o drukowaniu czegokolwiek w PDF bo automatycznie drukarka sie zwiesi, wydrukowanie zrzutu ekratu z PDF jako JPG to samo, nawet podstawowe dokumenty potrafią sie zawiesić przez co potrzebne jest czyszczenie bufora, resetowanie drukarki etc.
Wszelkie rozwiązania znalezione czy na stronach MS czy też na innych portalach nie dają efektu, nie pomaga nowa instalacja sterowników ani zmiany wprowadzane w systemie.

Obecnie drukarkę podpiąłem przez USB do routera i drukuję przez sieć ale nie jest to rozwiązanie które mogłoby zagościć na stałe.
Drukowanie w ten sposób nie niesie żadnych problemów, pod windows 7 także nie było żadnych problemów i mogłem sobie pozwolic nawet na wydruk zdjęć.

Spotkał sie ktoś z czymś takim?

Czy instalowałeś najnowsze sterowniki płyty głównej ?
Podaj model laptopa, bądź płyty głównej.

HP DeskJet Ink Advantage 1115 ?
Sterownik 25.05.2017r.
WINDOWS 10 FCU - 17.10.2017r.
Może tu jest problem .

Sprawdź czy w Menadżerze Urządzeń są jakieś konflikty lub nie wykryte urządzenia.
Podaj proszę model płyty głównej, lub dokładny model laptopa.
Jeśli nie wiesz dokładnie, użyj tego programu i z zakładki Mainboard wklej obraz

@KAZDAN63
Tak jest to HP DeskJet Ink Advantage 1115.
Sterowniki najnowsze jakie są dostępne dla tej drukarki, Windows 10 home 1709 aczkolwiek problem występował przed update`m.

@iJuliusz
Komputer stacjonarny, płyta główna MSI Z77A-G43 Bios z 2012 v 2.5 i w gruncie rzeczy od dwóch miesięcy nie jestem w stanie wbić na stronę MSI bo mi wywala błąd 504
Z MSI Update (aplikacja) nie mam jedynie zainstalowanego programu do OC, Nortona (AV) i szybkiego ładowania z USB.

Czy wykonałeś wszystkie aktualizacje Windows Update?
Na stronie MSI są sterowniki tylko do Win8.1 jako ostatnie do płyty głównej.
To co zostało do Windows 10 z MSI
Po zrobieniu wszystkich aktualizacji:
Podłącz drukarkę i w Menadżerze Urządzeń usuń drukarkę.
Odłącz USB i zrestartuj komputer.
Jak pojawi się pulpit, podłącz drukarkę.