Windows 10 w razie sprzedaży komputera

Witam. Historia systemu komputera wygląda tak - Windows XP - oryginalna płytka, następnie Windows 7 wersja redistribush czy coś w tym rodzaju, dokładnie nie pamiętam nazwy, chodziło o wersję z odzysku ale zakupioną legalnie w sklepie, następnie uaktualnienie do Windows 10. I tak na Windows 10 do teraz. W przyszłym roku chciałbym komputer (desktop) sprzedać. Czy wystarczy przywrócić system do ustawień fabrycznych czy trzeba formatować dysk c. Nie zależy mi na tym co mam na dysku także mogę sprzedać razem z danymi.
W takim razie moje pytanie - co powinienem zrobić przy sprzedaży.
Pozdrawiam

Wystarczy sam format :slight_smile:

Mam pytanie co się stanie jeśli przywrócę ustawienia fabryczne wróci do Windows 7?

Raczej do Win 10, gdyż po - chyba miesiącu - od uaktualnienia z 7 do 10, obraz 7 zostaje automatycznie usuwany.

jeszcze mam pytanie już ostatnie czy można zmienić użytkownika Windows 10 bez formatowania, chodzi mi o nazwę wyświetlaną w explorerze nie nazwę komputera.

Tak. Bez problemów - wchodzisz w ustawienia konta i zmieniasz.

no właśnie tak zrobiłem to zmieniłem nazwę komputera nie użytkownika. Chodzi mi folder w folderze użytkownicy obok publicznego. Nie wiem czy dobrze tłumaczę.:slight_smile:

Pokaż screenem :wink:

uzytkownicy.jpg

lub

https://www.download.net.pl/jak-zmienic-nazwe-uzytkownika-w-windows-10/n/10223/

Wydaje mi się, że stare nazwy pozostaną gdzieś w systemie, czy rejestrze. Najlepszą opcją jest format dysku. Jeśli nie miałeś tam wrażliwych danych to wystarczy szybki format, który jak sama nazwa wskazuje - jest szybki :smiley:

ok dziękuje bardzo za pomoc. Pozdrawiam