Windows 10 wersja pudełkowa po aktualizacji z 8 a nowy komputer

Więc tak kupiłem pudełkową wersję 8 otrzymałem darmową aktualizację do 10, już raz zmieniałem komputer i był problem bo pojawił się komunikat że ten klucz jest już wykorzystany. Olałem temat bo stary komputer sprzedałem że tak powiem w rodzinie no i kupiłem nową 8. I teraz pytanie - gdybym chciał kupić nowego kompa a na tym powiedzmy zainstalować jakiegoś ubuntu przed sprzedaniem go idzie jakoś przenieść licencję 10tki?

Mając na uwadze, że to jest upgrade, to nie możesz legalnie. Ale żeby aktywował ci się w ogóle, to musisz mieć key z W8 i odłączyć urządzenia (stare) z konta MS (domniemam, że takie masz). I wtedy powinno pójść (bezpośrednio instalacja W10 z kluczem z W8).

Dzięki spróbuje tak

Daj znać czy działa :slight_smile:

Witam.
Mam podobny problem tylko że z W7. Miałem 7 na starym kompie, teraz kupiłem nowy i przy próbie aktywacji W7 pisze, że tego klucza nie można użyć do aktywacji.
Seba228215 piszesz: “odłączyć urządzenia (stare) z konta MS”. A jak to zrobić?


Po zalogowaniu masz urządzenia. Tam powinieneś mieć koło nazwy urządzenia opcję usuń. Najlepiej wejść na konto ms po sformatowaniu pc/laptop np z urządzenia mobilnego i usunąć zapamiętane urządzenie. A potem instalacja systemu na właściwym sprzęcie.

P.S. Jeżeli miałeś preinstalowany W7 np w laptopie, może być problem. Chyba, że masz go oddzielnie z kluczem, to po instalacji weź jako admin cmd wpisz slmgr.vbs -ipk twój_klucz enter oraz slmgr.vbs -ato

Podczas instalacji 7 nie podawaj wcześniej klucza.

muszę zalogować się na konto MS używając starego dysku z W7? bo z nowego nie widzi podłączonych urządzeń.
BTW przy instalacji 7 wpisałem klucz

Piszemy o systemach 8/8.1/10 , tam używane jest konto MS. Natomiast jeżeli masz już w7 i wpisany klucz, to spróbuj w cmd jako admin slmgr.vbs -ato
I jaki dostaniesz komunikat. Gorzej, jeżeli upgradowałeś np z 7 na 10, to możesz mieć albo 7 albo 10, aby klucz działał.

na starym dysku, zrobiłem upgrade z 7 na 10
czyli jak na nowym zrobię upgrade do 10 to uda się go aktywować jak usunę z MS stare urządzenie?
Dobrze zrozumiałem?

Na starym nie możesz mieć aktywnej 7 na kluczu, którym upgradowałeś do 10, a jednocześnie 10 na nowym sprzęcie upgradowego 10. Ze starego sprzętu usuwasz 7, usuwasz sprzęt na koncie MS i na nowym sprzęcie instalujesz 10 na kluczu od 7 (bodajże w10 th2 1511 obsługuje aktywację z klucza 7/8.1 i aktywuje się jako cyfrowa licencja). Z dyskami nie powinno być problemu.

A i nie dokońca. Jak upgradujesz na nowym sprzęcie do w10 (warunek inny klucz niż na starym), to usuwanie starego urządzenia z msa nie ma sensu, bo masz dwie licencje na Windows 10 wtedy i na różnych sprzętach.

No i zajebiście. Na starym dysku Windows 10 się uruchamia, ale nie mogę nic zrobić, bo jakaś aplikacja się nie załadować czy coś (kółko kursora się kręci na pasku zadań) nawet nie można uruchomić menadżera zadań (tzn ctrl alt del działa, daję menedżer zadań ale się nie uruchamia) kursor też działa

Tosz pisałem, przenieś z licencją na nowy. Usuwasz ze starego, jak masz nośnik z w10. Następnie np z telefonu wchodzisz na konto ms i usuwasz urządzenie i na koniec instalacja w10 z kluczem od 7 albo 8.1 na nowym dysku / sprzęcie. Warunek instalator w10 1511 lub nowszy. I powinien się aktywować.

a ja pisałem, że na koncie ms nie widać żadnego mojego urządzenia

To spróbuj zrobić pozostałe czynności i napisz czy rozwiązało problem.

Skoro chcesz wzbogacić fundusz M$ xD

Bo już nie wiem co zrobić. 7 na nowym nie mogę aktywować, ani zrobić upgrade do 10. Stary nie działa, a z konta ms nie mogę usunąć starą 10

Pisałem, usuń dane ze starego sprzętu. Następnie konto ms np z telefonu i usuń urządzenie. I instalacja na nowym sprzęcie. Co logiczne.

sformatować stary, a na nowym zainstalować ponownie?

Tak jak pisałem. Jeżeli wymieniasz dysk na nowy w obrębie sprzętu, to nie ma problemu. Usunięcie danych ze starego dysku do zera włącznie z partycjami. Wsadzasz nowy dysk. Potem np z telefonu na konto ms i dla pewności usuwasz urządzenie i na koniec instalacja odpowiedniej 10 (pro/home bez / z N) 32/64 bit. I jak najbardziej od wersji 1511 podczas instalacji podajesz key z 7/8.1 i się aktywuje na licencji cyfrowej. Powinno. Ja problemu nie miałem. Aktualna kompilacja jest 1703 CU .