Windows 10 wiesza się przy grach

Witam serdecznie,

Mam problem z Windowsem 10 x64 :frowning: Mianowicie podczas gry regularnie zawiesza mi się komputer. Zdarza mu się także zwiesić podczas normalnej pracy.

Wymagania sprzętowe spełniam na spokojnie: 32 GB DDR4,  i7 6700K, GF 970…

Czy wie ktoś może co może być przyczyną problemu?

Mam aktualizowanego na bieżąco Windowsa 10 i sterowniki od karty graficznej…

Bardzo proszę o pomoc,

 

Wszystko może być przyczyną. Bez podania szczegów, jak temperatury w stresie CPU i GPU, co to za gra itd. to odpowiedzi można w szklanej kuli szukać :wink:

Ja bym stawiał, że temperatury są wysokie i skaczą. Podaj więcej szczegółów. 

Mam taki komputer:

obudowa Gladius M35 Pure Black

SilentiumPC Fortis 3 HE1425

2 x Crucial 16384MB 2400MHz Ballistix Sport CL16

ASUS Z170 PRO GAMING

Intel i7-6700K 4.00GHz 8MB BOX

Samsung 512GB 2,5’’ SATA SSD Seria 850 Pro

dysk twardy: Sandisk 240GB 2,5’’ SATA SSD Ultra II

dysk twardy: WD 1TB 7200obr. 64MB BLUE

karta graficzna: MSI GeForce GTX970

zasilacz: XFX Core TS 550W

 

Ram z tego co widzę jest OK. Komputer ostatnio pracował 2 dni bez przerwy. Dzisiaj uruchomiłem grę DOOM  i się zawiesił  :frowning:

Sprawdź temperatury komputera, tym programem http://www.dobreprogramy.pl/HWMonitor,Program,Windows,33495.html

Takie mam temperatury podczas gry w doom (tego najnowszego):

Temperatury są, jak najbardziej w normie, więc to nie wina temperatur. Winy szukać, w czymś innym trzeba. 

kurczę, tylko w czym? Zreinstalowałem sterowniki od geforce ale nic nie dało… Ten problem wyskakuje zawsze w czasie gier :confused:

Restart BIOSu nie pomógł :frowning:

 

Wydaje mi się że to może kwestia Windowsa? System zawsze zawiesza się przy grach… może to kwestia jakiegoś trybu Windowsa?

Jaką masz wersję Windowsa? 10240? Sprawdź start+R na klawiaturze, następnie wpisz “winver”.

Mam Windows 10 Home  wersja 1511 (kompilacja systemu operacyjnego: 10586.318)

Zaktualizuj do 338 i sprawdź, czy problem będzie powtarzać się. 

Nie mam jak, Windows Update pisze: Urządzenie jest aktualne. Ostatnio sprawdzano: dzisiaj o ‏‎11:43

A w jakie gry grasz, bo u mnie na Windows 10 czasami mam problem z War Thunder lub Armored Warfare, o dziwo Legacy of Kain: Blood Omen 2 (kupiłem z sentymentu do tej gry :wink: )działał bez zawieszenia. Obstawiam na 85% że to wina któregoś z procesów uruchamianych wraz z daną grą bądź problem z dostępem do jakiejś biblioteki lub tym podobne.

Gram w StarWars Battlefront, Doom 2016, Simcity… we wszystkich się wiesza… :frowning:

Czasami nawet przy starcie systemu `;/

Tak się zastanawiam, może zasilacz mam za słaby?
Mam jeszcze prócz tego co pisałem powyżej podłączone:

  • 2x HDD (jeden bardzo stary 500GB Samsung) oraz w nowy Seagate 4TB
  • nagrywarka Pioneer BDR-209DBK

Dzisiaj wyskoczył mi taki błąd: 

 :/

Przetestuj pamięci.