Windows 10 - wyłącznie monitora i zrywanie połączenia sieciowego

With serdecznie. Mam taki ostatnio problem. Postawiłem na czysto system Windows 10 Pro. Niby wszystko jest OK, wszystkie sterowniki są aktualne ale zdarza się  pare razy w ciągu dnia, że (najczęściej, ale nie zawsze podczas ściągania dużej ilości danych), że monitor wyłącza się na jakieś 5s, po ponownym załączeniu się monitora wszystkie połączenia sieciowe (ściąganie) są zresetowane. System dalej działa cały czas normalnie. Brak mi pomysłów co to może być. Przepinałem monitor do innego gniazda, uaktualniałem sterowniki, próbowałem coś znaleść w internecie, ale nikt chyba nie miał takiego przypadku. Pytanie czy za wyłączenie monitora może odpowiadać karta sieciowa (dziwi mnie akcja - reakcja czyli wyłączenie chwilowe monitora i zrywanie połączeń sieciowych i ich samoczynny powrót)

Prawdopodobnie komp próbuje się uśpić, ale karta sieciowa go “wybudza”, a po wybudzeniu renegocjuje połączenie sieciowe.

Też podejrzewam, że komputer próbuje się uśpić. Na jednym z laptopów mam tak, że po wybudzeniu 10 nie widzi karty sieciowej. Znajomy ma to samo. Niestety 10 to jeszcze wczesna alpha.