Windows 10 za 189 zł oficjalny partner Microsoft?

Piszę w sprawie legalności licencji na Windows 10. Nie chodzi o zakup z alledrogo, ale ze strony
Windows 10 Home | Klucz Aktywacyjny | Kluczpanda

Cena 189 zł i co ciekawe firma kluczpanda jest partnerem microsoftu
Dostawcy rozwiązań firmy Microsoft

No i teraz zgłupiałem, te oferty są ok czy nie? Nie chodzi tylko Windowsa, ale również o inne produkty M$.

Tutaj masz odpowidź w FAQ jaka jest legalność tych kluczy:

Jeśli klucz nie działa, zastępujemy go nowym kluczem.

Wystarczy wysłać do nas zrzut ekranu z błędem.

Sprzedają klucze Enterprise dla użytkowników indywidualnych i faktycznie po 100 aktywacjach klucz przestanie działać.

Prawo UE mówi “legalne”. Licencja (EULA) MS zaś, że “nielegalne”.

Sam zdecyduj co wybierasz.

No właśnie, ale na stronach Microsoft ta firma widnieje jako oficjalny Partner, i to mnie zastanawia.

Przecież ta firma sama siebie nie dodała na stronach M$.

MS nie wnika komu sprzedajesz klucze. Dla nich oni są partnerem stricte biznesowym sprzedającym klucze dla firm i przedsiębiorstw.

Inna sprawa, że MS mógłby wyłapywać kto sprzedaje licencje legalnie a kto wykorzystuje swoją pozycję “partnera” do przedawania kluczy niezgodnie z ich przeznaczeniem.

Mam na legalne Windows 7 pro i home. Licencje są cyfrowe, oraz mają naklejki na spodzie. Instaluję odpowiednią wersję Win10, klikając w instalacji “brak klucza produktu”. Po zakończeniu instalacji wpisujemy klucz aktywacyjny z windows 7 i licencja aktywuje się bez problemu. Aktywację i tak przejdzie.

Można później w łatwy sposób wrócić do Windows 7?
Nie kombinuj tylko kup w sklepie albo używanego windows 7, na tych tanich aukcjach masz tylko klucz. Wymagane są 3 atrybuty legalności: faktura, płyta, sticker.
Jeśli nie masz naklejki to masz UEFI i klucz systemu jest w BIOS.
Klucza nie widzisz, ponieważ nie ma już naklejek, klucz jest zapisany w BIOSie, i przy reinstalce sam się aktywuje. Można wyciągnąć klucz z BIOSa.

Tani Windows 10 :grin:

Ogólnie można streścić to tak: produkt jest legalny, ale wykorzystanie licencji niezgodne z EULA. Natomiast MS nic z tym nie zrobi, bo zależy im na jak największej bazie domowych użytkowników.

Nie zrozumiałeś pytania.

Chodzi o to, że to nie jakaś firma krzak wyciągająca klucze nie wiadomo skąd, tylko oficjalny Partner Microsoftu, ogarniasz teraz?

Naklejka nie jest wymagana w licencjach elektronicznych. Jest tylko wymagana w licencjach OEM, ale na użytek indywidualny nie musisz mieć naklejki. Mówi o tym nowa umowa, która wyszła razem z Windows 10, który tez nie przypisuje systemu do procesora i płyty głównej (jak Windows XP) tylko do danego użytkownika.
Teraz możesz zmieniać komputer jak ci wygodnie i przenosić licencję tak długo jak długo jesteś jej użytkownikiem.


pisałem o tym SCAMIE 2 tygodnie temu.
Czytałeś regulamin? Nie?

to cytuę, kluczpanda jest pośrednikiem. Za nic nieodpowiada, a towary są lipne na 90%, takie same jak Allegro, bo to ten sam model jest!

3.6 Kluczpanda.pl może zapewnić Użytkownikom dostęp do treści, produktów lub usług oferowanych przez innych dostawców za pośrednictwem hiperłączy (w formie linków słownych, banerów, kanałów lub cokolwiek innego), API i stron takich dostawców. Zaleca się zapoznanie się z regulaminem takich witryn i ich polityką prywatności przed rozpoczęciem korzystania z takich witryn. Użytkownik jest informowany, że Kluczpanda.pl nie sprawuje kontroli nad stronami internetowymi należącymi do innych dostawców, ani Kluczpanda.pl nie monitoruje takich stron ani nie ponosi odpowiedzialności wobec Użytkowników za takie strony internetowe, ich zawartość lub produkty lub usługi dostępne z takich stron internetowych.

  1. Obowiązki sprzedawcy
    5.1 „Sprzedawca” oznacza każdego Użytkownika, który wystawia swoje produkty na sprzedaż w Witrynie. Każdy Sprzedawca oświadcza, gwarantuje i przyjmuje do wiadomości, że (a) ma pełną zdolność i prawo do akceptacji Regulaminu, udzielania licencji i upoważnień oraz przyjmowania takich obowiązków; (b) będzie korzystać z Witryn wyłącznie w celach biznesowych; oraz © adres podany przez Sprzedawcę podczas procesu rejestracji jest siedzibą ich działalności gospodarczej. Z powodu tego założenia żaden współpracujący dział lub jednostka zależna nie będzie uważany za odrębne jednostki; za siedzibę główną uznaje się siedzibę spółki.

No niby tak, ale microsoft na swojej stronie linkuje do ich jego sklepu:

https://www.microsoft.com/pl-pl/solution-providers/partnerdetails/gbd-global-business-development-sp-z-oo_d3d877c5-4962-4451-908a-c83ccf0c5468/967a7d52-298d-45fc-91cd-5b184cbba1ed

O dzięki.

Ta firma która jest podobno partnerem Microsoftu nie ma nawet numeru telefonu
https://aleo.com/pl/firma/mojito-sp-z-oo-warszawa
Jej Branża to kosmetyki.