"Windows 10 za darmo. Tłumaczymy, jak pobrać i zainstalować system"

Jeśli komputer działał pod kontrolą 7, to należy ponownie zainstalować 7, aktywować, czasami poprzez telefon do M$ i potem zaktualizować do 10 z pod windows, ale koniecznie trzeba odznaczyć, żeby nie aktualizował i nie pobierał nowszej wersji w trakcie aktualizacji. Po tej operacji powinna się zapisać informacja o płycie na serwerach i przy ponownej instalacji, w ogóle nie trzeba podawać klucza, bo system po połączeniu z serwerami aktywacji, sam potwierdzi aktywację. Wyjątkiem są sytuacje gdy był bardzo dużo razy instalowany, lub system został użyty na innym komputerze. Częsta sytuacja, to instalacja 10 a potem próba użycia klucza z 7 na innym komputerze. Takie działanie może doprowadzić do zablokowania licencji.

Zawsze instalowałem od razu 10 z kluczem od 7. Robiłem tak na starym kompie i teraz na nowym, ale po którymś upgradzie sprzętu, a może właśnie po wymianie serwisowej płyty głównej przestał przechodzić aktywacje. Bardzo mnie to nie boli, bo to system tylko do odpalania gier, a aktualizacje dostaję normalnie. Może przy następnej reinstalacji pobawię się w upgrade od wersji 7, chociaż to bardzo upierdliwa procedura i pewnie nie będzie mi się chciało :wink:

A to jest akurat normalne. Dla niego to nowy sprzęt.