"Windows 10 za darmo. Tłumaczymy, jak pobrać i zainstalować system"

:man_facepalming:

No serio, to jest na głównej DP.

3 polubienia

Ja bym to od razu wywalił, bo wychodzi na to że w II metodzie namawiamy do procederu iście na granicy licencji.

Nawet ten z I metody jest nielegalny.
W ogóle ten art to jest obraz tego na jakim dnie znalazło się całe DP.
Takie sposoby to sobie mogą koledzy przekazywać na podwórzu pod trzepakiem albo w innej piaskownicy ale nie na poważnym portalu IT.

Elegancki wpis. Kliki będą. Nawet w komentarzach eleganckie obluzowanie zwieraczy przeciwników Win10.
Liczę na następny wpis. Może tym razem o tym, że jak weźmiesz GamePassa na próbę i anulujesz przed końcem, to odzyskasz kasę. Czy to nielegalne? Nie. [ZOBACZ JAK]

Zaproponowałem im (w komentarzu) inny temat:

„Pani z warzywniaka sprzedaje jabłka, ale trzyma je w skrzynkach za straganem, wystarczy podejść od tyłu i już mamy jabłka za darmo. I to właściwie tyle. Jeśli tą ścieżka pójdziecie, otrzymacie jabłka za darmo.”

Może podchwycą, metoda podobna, a i jabłko kojarzy się z pewna firmą komputerową, więc spokojnie będą mogli o tym napisać.

Widzę, że artykuł (zapewne po komentarzach) został zmieniony; dodano akapit o obowiązku aktywacji…

Jakby ktoś chciał zobaczyć wersję pierwotną, to proszę:

1 polubienie

Nowa ukryta funkcja. To oznacza, że na forum jest redakcja tekstów.To może oznaczać przełom i może, może nawet ktoś decyzyjny te teksty czyta.

Poważnym portalem IT to DP było lata temu kiedy strona miała wygląd a artykuły były pisane z głową a nie aby kliknięcia się zgadzały dziś został tylko cień tego czym kiedyś były dobreprogramy jedynie forum jeszcze się trzyma bo są tu dawni użytkownicy portalu

Już artykuł zdjęli. :rofl:

Gdyby była redakcja, to teksty byłyby sprawdzane przed publikacją, a nie jak się ferment zrobi. Porażka goni porażkę na tym portalu.

ps.
@Radek68 Jakiej używasz wtyczki do zapisywania takich zrzutów okna przeglądarki?

Zdjęli, no popatrz… jednak ktoś czyta forum lub komentarze pod artykułem. :slight_smile:

Nie używam wtyczki, używam przeglądarki Slimjet, gdzie to po prostu jest:

O kurde! W Firefoksie też to jest :wink: Można wybrać element/ramkę, albo całą stronę. Człowiek całe życie się uczy i głupi umiera :smiley:

Wersja beta niby nie wymaga licencji, może taką lepiej wgrywać i nie kombinować jak z bety przejść na stable.

Problem w tym że microsoft wie jaki potworny system stworzyło, więc nie mają nic przeciwko piractwu tak jak mieli w czasach Windowsa XP.
liczy się tylko to by otrzymywali dane szpiegowskie z jak największej ilości komputerów
Za to pewnie biorą dużo więcej kasy niż z legalnych licencji

:smile: ok. Najprosciej pobrac narzędzie od Microsoftu, jeśli jara kogoś Windows 10: https://www.microsoft.com/pl-pl/software-download/windows10ISO

Radek68@ Ja do screenshotów używam skrótu klawiszowego ALT+PrintScreen, a potem WinKey+R, wpisuję pbrush i w nim CTRL+V, potem CTRL+S… i zapisuję.

Ale faktycznie gotowe funkcję wbudowane w przeglądarkę są na pewno wygodniejsze.

W ten sposób nie zrobisz zrzutu całego artykułu/strony, a jedynie to, co jest aktualnie widoczne na ekranie.

A guzik prawda. Tak się składa, że powód dla którego nadal działa aktualizacja z 7 do 10 nie jest żadną tajemnicą i działa właśnie dla tego, żeby M$ mógł się wywiązać z obietnicy licencji. Otóż M$ zagwarantował wszystkim którzy zgłosili chęć do aktualizacji, nie koniecznie wykonali aktualizację, ale wyrazili samą chęć, że taką aktualizację będą mogli wykonać. Sęk w tym, że część ludzi pomimo tego, że taką chęć wyraziła, nie mogła tego wykonać nie ze swojej winy. Część komputerów zwyczajnie sprawiała kłopoty, część systemów w ogóle pomimo zgłoszenia chęci nie zareagował, a część cofała aktualizację.
Stąd w M$ nieoficjalnie podjęto decyzję, że komputery pracujące pod kontrola W7, jeśli płyta/komputer był oficjalnie obsługiwany przez windows 7/8/8.1 będą nadal pozwalały na aktywację 10 za pomocą starej licencji. Nie dział to na nowszych komputerach.

Coś może być na rzeczy, chociaż MS tego nie tłumaczy, bo mój komputer przestał przyjmować moje licencje od W7PRO :thinking:

Opcjonalnie można próbować archiwizować w web.archive.org lub archive.today.

Wada pierwszego, że może każdy poprosić o zdjęcie archiwizacji, bez udowadniania czymś, że to nasza domena / pozostałości po moim profilu jakich strona nie może usunąć a przerabia na „anoim”. Na drugim nie wiem jakie warunki musi spełnić zgłoszenie zdjęcia kopii.