Windows 10 zacina się podczas instalacji sterowników graficznych AMD

Witam tak jak w temacie po czystej instalacji RS2 nie mogę zainstalować ręcznie sterowników graficznych AMD 7730m, próbowałem różnych wersji nawet 2 letnich. Na ten moment zainstalowałem te z Windows Update ale one są dosyć stare i nie mam programu od AMD. Laptop Dell Inspiron 7520, sterowniki do drugiej karty intela 4000 zainstalowały się bez problemu. Dodam że po próbie instalacji jak się zatnie to po wyłączeniu komputera nie można uruchomić systemu, trzeba wejść w tryb awaryjny i usunąć sterowniki. Liczę na pomoc.

A może karta dedykowana uszkodzona?

Dlaczego nowy system?

Uaktualnij system z WU na 100%

Czystka po sterowniku AMD:

Czyszczenie systemu Ccleanerem.

I zastosujesz ster Della:

https://downloads.dell.com/FOLDER03348317M/1/Video_Driver_6YKW1_WN32_15.201.1101_A01.EXE

Czystka dlatego że już sporo śmieci się uzbierało i już dawno miałem zrobić czystą instalacje tylko czekałem właśnie na nową wersję 10. Te sterowniki są stare chociaż próbowałem je instalować, takie same pobierają się przez windows update.

A wcześniej jaki system miałeś?

Aktualizacja systemu

I mimo wszystko zastosuj ten ze strony Della.

Wcześniej miałem rs1 również instalowany na czysto i nie było problemów, już próbowałem instalować ten sterownik ale efekt taki sam. Działa tylko ten z windows update. Mam nadzieję że to nie jest celowe działanie Microsoftu :slightly_smiling_face:

Metoda prób i błędów, a może będzie sukces.

Pamiętam że już kiedyś był podobny problem, tylko wtedy nie dało się zainstalować najnowszych sterowników, natomiast starsze działały, no nic pozostaje czekać może to naprawią. Jak by ktoś miał jeszcze jakieś pomysły to będę wdzięczny.

Problem rozwiązany, jak by ktoś miał z tym problem trzeba odinstalować sterowniki od drugiej karty graficznej i zainstalować pierwsze amd później intela i wszystko będzie działać. Tylko pamiętajcie żeby zablokować sterowniki które pobiera windows update bo nim się obejrzycie będziecie mieli stare wgrane :slight_smile:. Temat do zamknięcia, dzięki za pomoc.

Niezbadane są tajniki oprogramowania i W10?

A zasada mówi: najpierw instalacja integry (w sumie i tak działa na sterowniku systemowym), później dedykowanej.

I najlepiej użyć sterowników producenta laptopa.

Przepraszam firmę Microsoft za oskarżenia, jak widać tym razem to nie ich wina :slight_smile:

A tam… ciągle należy im się op…