Windows 10 - zamykanie systemu

Witam, po aktualizacji z 8.1 do Windows 10 pojawił się problem z całkowitym zamknięciem systemu. Po kliknięciu na przycisk zamknij system, komputer niby się wyłącza, ale diody nadal świecą i muszę za każdym razem ręcznie zamknąć poprzez power. Próbowałem już z wyłączonym trybem “włącz szybkie uruchamianie”, ale nie pomogło niestety. Dziękuję za wszelkie sugestie.

Poprzez power, czyli przyciskiem? Które diody Ci się świecą? Może w Panel Sterowania --> Opcje zasilania --> Wybierz działanie przycisków zasilania, masz ustawione usypianie pod przyciskiem zamykania?

Witam otwórz cmd i wpisz shutdown -p i zobacz czy się wyłączy wyłonczy. Możliwe że masz to co ja na 8,

 

Ort //Semtex

 

 

Przepraszam za ortografie, mam dysortografie, a firefox mi nie podkreślił przepraszam.

Niestety, komenda w poście wyżej nic nie zmieniła. Nadal po zamknięciu systemu przycisk power jest podświetlony. W panelu sterowania opcje ustawione prawidłowo. 

Możliwe, że wyłonczenie blokuje jakiś program spróbuj wpisać tak shutdown -l -p. Moźesz spróbować też czy się zamknię w trybie awaryjnym.

Ja dodam jeszcze od siebie, że najlepszym rozwiązaniem jest czysta instalacja W10. Robiłem upgrade z siódemki i 8.1 i w obu przypadkach były spore problemy z wydajnością. Po formacie laptopy działają jak rakiety.

 

A co do diody, po instalacji 10tki na jednym laptopie dioda od dysku świeci mi się cały czas chociaż jego użycie jest zerowe. Nie wiem czy to ma związek ale przedtem działała normalnie.