Windows 10 zbyt wolny - może przesiadka na Win 8.1?

Dzień dobry, Dobry wieczór.
Chciałbym coś ogarnąć z moim Laptopem.
Ostatnio coś się zacina, spadki FPS w grach.
Robie to co mogę, czyli włączanie wszystkich rdzeni etc.
Jakieś pomysły?
Laptop ma plombę, gwarancyjną więc raczej go nie rozbiore :joy:
Specyfikacja:
12 GB Ram ddr4
1 tb dysk.
Intel i5-6200U - Procesor
Intel HD Graphics 520 / AMD Radeon R5 M430 // Nie mylić z M330 która jest wydajniejsza.
Wyświetlacz 1920x1080

1 polubienie

Jeśli grzebiesz w rdzeniach, to nie wróżę nic dobrego.
Po pierwsze oczyść system z niechcianych rzeczy:

Na 99,9% laptopa nie trzeba rozbierać, a spadki fpsów są czysto programowe. Spróbuj przedmuchać wyloty chłodzenia procesora sprężonym powietrzem.

Już to robiłem .-.
Chciałbym się przesiąść na Windows 8.1 / obecnie mam 10 aktywowaną od HP’ka czystą.
Nie chciałbym piracić 8.1, poradzi ktoś coś? :3

Masz klucz Win10? Wiesz gdzie szukać go?

Możesz uaktualnić przez https://www.microsoft.com/pl-pl/software-download/windows10
ale czy będzie legalny tego nie wiem.

Win 8.1 żartujesz sobie? Nie dość, że ten windows jest niewypałem, dodatkowo ma tylko 5 lat wsparcia i potem będzie tylko wspierany win10 oraz pozostałe winy, które wejdą w życie czyli 11/12.
Win10 jest szybszy od win 8.1 oraz Gol999 najpierw weź się za sprawdzenie dysku programem Victoria najlepiej możesz wypalic sobie Hirens’a na Pendrive, ustawić bios na Legacy i sprawdzić dysk i jak się już skończy zarzuć nam tutaj screen.
Jeśli będziesz miał np. 6 razy 600 na dysku = spowolnienie dysku = spadek FPSów= wymiana dysku.
Jeśli masz dysk HDD to polecam wymianę na hybrydowy dysk z najtańszych dla gier jest w przedziale za 255zł Seagate FireCuda z 5 letnią gwarancją, polecam bo ma odczyt 140mb/s ±10mb/s straty może mieć.

https://www.hiren.info/downloads/freeware-tools/diskdigger - to mam wypalić na penie ?

Daj sobie spokój z Windows 10 na tym złomie i instaluj Lubuntu i wtedy ten laptop odżyje na nowo.

Tak, ale wiekszość programów, itp są na windowsa ;-;
Chyba że da się linuxa na przenośnym dysku USB wtedy byłbym zadowolony <3

Wszystko się da :stuck_out_tongue:
Hiren’s: http://www.hirensbootcd.org/files/Hirens.BootCD.15.2.zip
Potem jak odpalisz to tam masz do wyboru Mini windows XP więc wybierz a później ikonka na pulpicie hiren’s Boot CD jakoś tak i tam Programs-> testing-> Victoria i tam potem zakładka na test i dajesz raz start i po około sekundzie stop i jeszcze raz start by skalibrować to wszystko dobrze i niech sobie leci sprawdzenie dysku :stuck_out_tongue:

Nie odpali tego. Mój komputer jest za nowy, już kiedyś próbowałem -,-

Odpali :smiley: co do nowych komputerów też się da, tylko na nowych kompach trzeba nie tylko UEFI zmienić ale jeszcze Secure Boota wyłączyć i oczywiście Legacy i gotowe :stuck_out_tongue: jakbyś mieszkał w Warszawie to bym Ci pomógł :smiley: jeśli mowa o Victorii to ona nie działa dobrze na dyskach SSD ;p

no to wylaczylem ;p

To na linuksa nie ma przeglądarki internetowej, odtwarzacza muzyki, filmów, przeglądarki zdjęć, pakietu biurowego i jakichś komunikatorów? :smiley:

mi chodzi głownie o gry XD np steam

Steama też nie ma? LOL_xD_256_RGB_LED_RiLoŁdYT___xD

a da sie na przenosny dysk usb? bo mam taki pusty 500 gb

Da się, poszukaj …

No to jak bys mi pomógł w tym to był bym zadowolony :stuck_out_tongue_winking_eye: