Windows 11... aktualizacje zabezpieczeń

Witam

Mam wiekowego laptopa od 2009 r tj. 13 lat
HP Pavilion dv7-3030ew Entertainment Notebook PC
Procesor 720QM Intel Core i7 1,6 GHz
Karta graficzna NVIDIA GeForce GT 230M
Dysk ssd
Pamięć 8 gb

Zainstalowałem dwa miesiące temu windows 11 omijając oczywiście wymagania i muszę przyznać że jestem zadowolony. System jak na razie sprawuje się dobrze…powiedział bym bardzo dobrze. Jestem grafikiem i używam tego laptopa do drobnych prac graficznych. Robię też trochę zakupów internetowych i chciałbym używać tego też laptopa.
Aleee gigant Microsoft twierdzi że :
może przestać dostarczać aktualizacje zabezpieczeń do sprzętu nie spełniającego minimalnych wymagań.
I tu mam takie pytanie :
Czy to znaczy że tabuny hakerów czyhają na to… aby dostać się do moich danych i konta bankowego.
choć laptopik jest zabezpieczony w dobry markowy antywirus skaner malware i klucz klucz u2f.
Czy jestem z tego powodu bardziej narażony na ataki w windows 11 niż w windows 10 ,który dostaje takie zabezpieczenia.
Pytam bo jestem zupełnym laikiem i jeżeli zachowam ostrożność przy zabezpieczeniu antywirusowym to mogę olać brak aktualizacji zabezpieczeń w win 11.

Jak sobie nad drzwiami nie powiesisz szyldu „A branch of JPMorgan-Chase Bank”, to tak.

Ten wpis został oflagowany przez społeczność i został tymczasowo ukryty.

Czy w tym czasie ominęły Cię jakieś aktualizacje? chyba nie i tym jak na razie się nie martw.

Może. Może też w końcu zacząć na poważnie wykorzystywać DX12 i wtedy twój lapek się posra.
Może też nic takiego się nie stać i wszystko będzie ok.

Obecnie W11 otrzymuje wszystkie aktualizacje na niewspieranych sprzętach.

W10 ma jeszcze kilka lat wsparcia, jeżeli masz wątpliwości możesz przesiąść się na starszą wersję systemu.

Ten temat został automatycznie zamknięty 180 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.