Windows 11, samoczynne podgłaszanie dźwięku

Cześć, mam problem na najnowszym Windows 11. Chodzi o dźwięk, mianowicie jak czegoś słucham z YouTube to nagle mi ścisza ileś procent. Wertowałem neta i ustawione mam „nic nie rób” w ustawieniach dźwięku, ale to nic nie daje. Jest skuteczne rozwiązanie?

Na czym odtwarzasz audio? Słuchawki, Mini-Jack, Bluetooth czy S/{DIF (optyk)?

Cześć, nie dodałem istotnej kwestii, mam kartę ASUS Xonar Essence STX, na najnowszych możliwych sterach Unixonara, bo ASUS dawno olał posiadaczy tejże. Wiąże to z Windows 11, bo na 10 nigdy nie było tego problemu. Windows 11 mam najnowsze, a sporo kompilacji już miałem i to się nie zmieniło.
DO karty podpięte mam Edifiery 2.0 poprzez chincze. Problem jest na YT, kiedy mam w tle coś włączone i działam na innych kartach (Opera).

Problemem będzie tu raczej przeglądarka lub YT, w co wątpię. Na „natywnych” sterach od Windowsa ta karta nie działa?

Podepnij te Edifiery bezpośrednio do płyty głównej (Realtek) i zobacz wtedy. Jeśli powtórzy się, to kwestia przeglądarki lub jakiegoś dodatku…

Chyba, że wpinasz te Edifiery przewodem RCA z obu stron, to potrzebna będzie przejściówka, by podpiąć do płyty.

Karta jest niewykrywana przez system, trzeba wgrać stery albo asusa, albo unixonary.
Będę testował też na innych przeglądarkach, choć od lat przywykłem do Operetki.

Podpinałeś te Edifiery do płyty głównej?

Możesz porównać zachowanie z Operą GX (jak do tej pory używasz standardowej) lub takim skryptem: