Windows 11 - tryb samolotowy

Witam.

Nowy laptop Acer Aspire 3. Bez Windowsa.
Oprogramowanie ściągnięte ze strony Microsoft.
Stworzony pendrive do instalacji.
Wszystko idzie pięknie do momentu aż prosi o dołączenie do sieci - których nie wykrywa! Absolutnie żadnej! Po przejrzeniu YT, udało się obejść instalacje windowsa i zainstalowany bez sieci.
Lecz niestety nie działa sieć. Cały czas jest tryb samolotowy którego nie da się wyłączyć…
Ręce opadają już, ktoś się może spotkał z czymś podobnym??

Dodatkowo klawisz F4 jest cały czas podświetlony (dioda mała) jest na nim obrazek mikrofonu. Również nie wiem
Jak to wyłączyć…

Próbowałem wszelkich kombinacji z klawiszem „fn” ale nie działa ani tryb samolotowy ani ten nieszczęsny F4…

  1. Ten laptop jest nowy bo go wczoraj kupiłeś od jakiegoś kolesia co go używał kilka lat czy fabrycznie nowy, nieużywany ze sklepu? (mogłeś kupić już uszkodzony z niepewnego źródła?)
  2. Laptopy z reguły mają dwie karty sieciowe - wifi i po kablu. Sprawdziłeś w Menadżerze Urządzeń czy są prawidłowo zainstalowane (daj zrzut ekranu). Windows 11 może nie mieć do nich sterowników i wtedy trzeba ściągnąć od Acera.
  3. Laptopy mogą mieć na obudowie wyłącznik karty sieciowej aby wyłączyć sieć bez grzebania w środku. Bez włączenia Windows nie zobaczy karty (mój Dell tak ma).
  4. W jaki sposób jesteś podłączony do Internetu? - router pewny, sprawdzony innym sprzętem?
  5. Zabootuj jakiegoś Linuksa Live aby sprawdzić karty sieciowe (w ostateczności Windowsa 10).