Windows 2000 i XP!

mam taki problem miałem pierw zainstalowane 2 windy 2000 pro i xp pro lecz musiałem zainstalować od nowa 2000 ale bez formatowania xp!.I gdy zainstalowałem 2000 koło xp to mam na początku do wyboru te dwie kopie systemów lecz gdy chce wybrać xp to zaraz po naciśnięciu enter komputer sie samoczynnie restartuje a 2000 uruchamia sie bez zarzutu.I czy wie ktoś jak zrobić aby te dwie kopie systemów działały bez ponownej aktualizacji xp.Z GÓRY WIELKIE DZIEX! !!

Racczej sie nie da bo zapewne jak instalowales 2000 to on podmienil pliki od xp i dlatego teraz Ci sie komp restartuje, no ale oczywiscie moge sie mylic :stuck_out_tongue:

ew. jeszcze poszukaj wpisow w boot.ini i zoabcz czy jets dobrze wszystko (jak dobrze pamietam to dostaniesz sie tam przez msconfig)

Trzeba poprawić wpis w boot.ini

Konsola odzyskiwania i bootcfg /? (help tego polecenia), ew. fixboot i dopiero bootcfg /rebuild

http://support.microsoft.com/default.as … ;pl;330184

ok wielkie dzięki!! :smiley:

Ja Ci powiem… sam się z tym męczyłem i robisz tak…

Wkładasz płytke z XP, bootujesz z niej,

Wybierasz “Zainstaluj System Windows XP”

Wybierz partycje na której masz swój XP,

I nie wybieraj “Zainstaluj świeży system” tylko “Napraw istniejącą instalacje Systemu XP”, wszystko będzie tak jakbyś zainstalował od nowa (musisz podać CD-KEY itp.), ale nie stracisz żadnych plików. :wink:

dzieki ford_focus !!