Windows 2000- kilka pytań

  1. Czy po podłączeniu np aparatu cyfrowego lub mp3 playera automatycznie wykrywa nowy dysk w “mój komputer”?

  2. Mam komputer- pentium III 600mhz, 320MB RAM, nvidia riva vanta tnt2. Windows XP bardzo wolno u mnie chodzi, świeży jeszcze da sie przetrzymać ale nie ma komfortu, gry chodzą na nim gorzej(mniej fps itd) niż te na win98. Musze przełaczac dyski by wejsc na win xp i przerzucic np zdjęcia z aparatu cyfrowego bo na 98 nie wykrywa automatycznie. Win 98 jest też dosyć niestabilny, czasem problematyczny, brakuje różnych rzeczy które są na xp przez co niektóre programy wywalają błędy np komunikator konnekt. Czy win 2000 będzie dobry dla mnie?

  3. A może zostać przy windowsie 98 i skonfigurować go jakoś. Da sie zrobić by wykrywał automatycznie urządzenia usb bym mógł przesłać zdjęcia lub np naładować mp3 playera??

  4. Może macie jakieś inne pomysły? Próbowałem z linuxem (tych najlżejszych) ale zbyt skomplikowany, dużo z nim roboty by go skonfigurować i chodzi dość wolno, niczym flash, w grze w której na windows 98 mam 25 fps - na linuxie miałem max 2 fps!

Ja zainstalowałem XPka na Celku 466MHz z 256RAM na szynie 66MHz i daje całkowicie radę jak na możliwości tego sprzętu. Moim zdaniem za mało się przyłożyłeś do optymalizacji. Wyłączyć zbędne usługi, wyłączyć wystrój pulpitu, programy z autostartu i inne kruczki które znajdziesz w Google.

Gdybyś zainstalował Xubuntu czy też Zenwalk też pięknie by śmigały.

Moim zdaniem podkreślam moim - na takim sprzęcie szkoda instalować coś innego niż XP.

Xubuntu miałem i wszystko działało jakby było we flashu zrobione. Folder minut sie otwierał. W grach miałem do 2 fpsów i zniekształconą grafikę.

W windowsie xp wylaczylem uslugi, wodotryski itd i nie widziałem różnicy w działaniu, wszystko topornie działa na xp i dysk ciągle coś mieli, na win 98 nic nie mieli. Może coś źle robie, mysle że spróbuje jeszcze pokombinować ale windows 2000 szybciej by chyba chodził? i nie odbiegał tak bardzo od win xp?

Wiesz, jak masz dostęp do 2000 to się nie wahaj i go instaluj :smiley:

Wazne dla mnie jest bardzo oprócz wydajnosci to by wykrywało urzadzenia usb od razu tak jak w xp. Jakby win 98 wykrywał to chyba bym został przy nim, może da sie jakoś zrobić by wykrywał?

tak urządzenia usb są wykrywane jak xp

W2K jest o wiele bardziej dopracowany od 98 więc sam zdecyduj :stuck_out_tongue: