Windows 2000 na nowym komputerze - da się ?

(sultan13771) #1

Witam, chciałbym wiedzieć czy dało by się zainstalować Windowsa 2000 na nowym komputerze.
Proszę nie pisać odpowiedzi typu “na co ci stary Windows” itp.

(karol1k95) #2

Pewnie się da, ale nie będzie większości sterowników

(sultan13771) #3

Do mojego kompa są sterowniki, chociaż dziwie się że w ogóle je zrobiono.
A tego Win 2000 trzeba jakoś go zmodyfikować by się zainstalował czy normalnie wszystko pójdzie ?

(karol1k95) #4

Powinien zainstalować się normalnie bez żadnego modzenia. Jedyne co możesz zrobić to przełączyć tryb dysku w biosie z AHCI na IDE.

(karnistery) #5

zakładam, że system nie będzie używany na co dzień, może lepszym rozwiązaniem byłoby zainstalowanie go na wirtualce? Znika wtedy problem kompatybilności sprzętu

(sultan13771) #6

System będzie jednak używany na co dzień i wolałbym żeby był na prawdziwym komputerze.

(ADR1991) #7

Zależy jak bardzo ten komputer jest nowy

(sensu) #8

Windowsa 2000 używałem chwilowo rok temu. Przez lata wydawało mi się (i tak też słyszałem), że system ten jest bardzo podobny do XP, więc myślałem, że nie będzie problemu z jego użytkowaniem. Okazało się jednak, że tak nie jest. Problemy były non stop, nie działało na nim praktycznie żaden z współczesnych programów.

Do czego ma być ten komputer, bo jeśli ma być używany na co dzień to może być ciężko?

(sultan13771) #9

Komputer będzie używany do zajęć domowych. Z Windowsem XP próbowałem ale strasznie wolno działał,
obecnie na komputerze jest Vista, niestety rodzina często siedzi na youtube i włącza miliony stron z reklamami, a 512mb ram to za mało by uciągnąć system i tę wariactwa.

(Longhorn2009) #10

Modernizacja pamięci RAM to sporo lepsze rozwiązanie niż instalacja archaicznych systemów.

(sensu) #11

512 MB RAM? Pisałeś coś o nowym komputerze.

(sultan13771) #12

Ten nowy komputer to właśnie z 512 MB RAM. Jest jeszcze komputer do gier z 8 GB RAM ale on jest w serwisie.

(fakvat) #13

512mb jesli w ddr to zainwestowanie 10 zl w kość 1 gb ddr nie powinno stanowi problemu

(sultan13771) #14

Chyba jednak lepiej wymienić pamięć, niż bawić się z archaicznymi systemami jak powiedział Longhorn2009. A ile ram-u starczy do płynnego przeglądania internetu z Windowsem Vistą ?

(Longhorn2009) #15

Min 2GB.

(ADR1991) #16

Warto byłoby mieć te 3 lub 4 GB pamięci RAM. 2 GB też powinno wystarczyć, ale lepiej mieć jakiś zapas.

(Robin-Otzi) #17

Bezpieczniej byłoby zainstalować jakieś Lubuntu, zdecydowanie lepiej poradzi sobie ze sprzętem i więcej programów ruszy.
Zależy co chcesz robić na tym komputerze?
Win 2000 bałbym się podłączyć do internetu.
Windows XP mimo, że nowszy to lepiej sobie radził z zarządzaniem pamięcią!

(daras28-82) #18

Komputer z nowym systemem to kwestia dosłownie kilku stówek, za co się karać używając złomu?