Windows 2000 na nowym komputerze - da się ?

Witam, chciałbym wiedzieć czy dało by się zainstalować Windowsa 2000 na nowym komputerze.
Proszę nie pisać odpowiedzi typu “na co ci stary Windows” itp.

Pewnie się da, ale nie będzie większości sterowników

Do mojego kompa są sterowniki, chociaż dziwie się że w ogóle je zrobiono.
A tego Win 2000 trzeba jakoś go zmodyfikować by się zainstalował czy normalnie wszystko pójdzie ?

Powinien zainstalować się normalnie bez żadnego modzenia. Jedyne co możesz zrobić to przełączyć tryb dysku w biosie z AHCI na IDE.

1 polubienie

zakładam, że system nie będzie używany na co dzień, może lepszym rozwiązaniem byłoby zainstalowanie go na wirtualce? Znika wtedy problem kompatybilności sprzętu

1 polubienie

System będzie jednak używany na co dzień i wolałbym żeby był na prawdziwym komputerze.

Zależy jak bardzo ten komputer jest nowy

1 polubienie

Windowsa 2000 używałem chwilowo rok temu. Przez lata wydawało mi się (i tak też słyszałem), że system ten jest bardzo podobny do XP, więc myślałem, że nie będzie problemu z jego użytkowaniem. Okazało się jednak, że tak nie jest. Problemy były non stop, nie działało na nim praktycznie żaden z współczesnych programów.

Do czego ma być ten komputer, bo jeśli ma być używany na co dzień to może być ciężko?

1 polubienie

Komputer będzie używany do zajęć domowych. Z Windowsem XP próbowałem ale strasznie wolno działał,
obecnie na komputerze jest Vista, niestety rodzina często siedzi na youtube i włącza miliony stron z reklamami, a 512mb ram to za mało by uciągnąć system i tę wariactwa.

Modernizacja pamięci RAM to sporo lepsze rozwiązanie niż instalacja archaicznych systemów.

1 polubienie

512 MB RAM? Pisałeś coś o nowym komputerze.

2 polubienia

Ten nowy komputer to właśnie z 512 MB RAM. Jest jeszcze komputer do gier z 8 GB RAM ale on jest w serwisie.

512mb jesli w ddr to zainwestowanie 10 zl w kość 1 gb ddr nie powinno stanowi problemu

1 polubienie

Chyba jednak lepiej wymienić pamięć, niż bawić się z archaicznymi systemami jak powiedział Longhorn2009. A ile ram-u starczy do płynnego przeglądania internetu z Windowsem Vistą ?

Min 2GB.

1 polubienie

Warto byłoby mieć te 3 lub 4 GB pamięci RAM. 2 GB też powinno wystarczyć, ale lepiej mieć jakiś zapas.

1 polubienie

Bezpieczniej byłoby zainstalować jakieś Lubuntu, zdecydowanie lepiej poradzi sobie ze sprzętem i więcej programów ruszy.
Zależy co chcesz robić na tym komputerze?
Win 2000 bałbym się podłączyć do internetu.
Windows XP mimo, że nowszy to lepiej sobie radził z zarządzaniem pamięcią!

Komputer z nowym systemem to kwestia dosłownie kilku stówek, za co się karać używając złomu?