Windows 2000 nie uruchamia się. W środku ładowania wyskakuje czarny ekran


(sewer6) #1

Mam stary komputer, na którym chodził Windows 2000 Professional. Monitor mi się zacinał, więc byłem zmuszony resetować komputer tak długo, aż monitor się uruchomi prawidłowo (miewał takie trzaski) Gdy w końcu wstał, system wykrzaczył się mniej więcej w tym momencie https://www.google.pl/search?q=windows+2000+ładowanie&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwi24vzwlc3JAhWLjSwKHXi3AyoQ_AUIBygB&biw=1366&bih=631#tbm=isch&q=windows+2000+starting&imgrc=EGbbR72tQXY2-M%3A . Nie wiem czy mam rację, ale to chyba coś z boot.ini. Kopiowałem już Kernel32.dll, ntldr i robiłem fixboot i fixmdr,bez skutków. W Windowsie 2000 nie ma komendy bootcfg, więc nie mogłem użyć bootcfg /rebuild. Wcześniej system wstawał normalnie, coś musiało paść przy którymś z ślepych resetów. Da się to jakoś naprawić? Dodam, że dysk jest w pełni sprawny, mostek północny płyty głównej (Intel solano i815E) jest w kiepskim stanie, ale sobie z tym radzę, i wszystkie Windy jakię już tam stały też pomijały ten problem, więc to wykluczam.


(MacGregor) #2

Pewnie jakiś plik się wysypał. Dostajesz jakieś informacje o błędzie?


(Prezess212) #3

A w trybie awaryjnym próbowałeś ? Wciskaj F8 w trakcie uruchamiania, powinno pojawić się MENU z którego wybierasz opcję “Tryb awaryjny”, “Tryb awaryjny z obsługą sieci”, lub “Ostatnia znana dobra konfiguracja”.


(sewer6) #4

Miedzy zastopowaniem ładowania systemu w wcześniej przeze mnie wspomnianej chwili, a samym czarnym ekranem, w lewym dolnym rogu bardzo szybko, przez kilka sec. przemieniają się jakieś napisy, ale nie ma szans, żeby je przeczytać. F8 nie działa. Domyślam się właśnie, że to może być jakiś z plików, a dokładnie boot.ini, ale jak go wymienić/naprawić/zrekonstruować? W razie co zaopatrzyłem się w AVG Rescue CD, UBCD itp. ale nie wiem jak się z nich korzysta.

Dorwałem też gdzieś coś takiego:

[boot loader]

        timeout=30

        default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINNT

        [operating systems]

        multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\winnt=„Microsoft Windows 2000

Professional” /fastdetect

Z tego mogę zrobić boot.ini, i skopiować go z dyskietki, ale czy to zadziała?