Windows 2003 Server - brak NTLDR i NTOSKRNL.EXE

Witam

Na dość leciwym, niewielkim serwerze DELLa stał sobie Windows 2003 Server. Wszystko było dobrze do czasu aż pojawił się komunikat - błąd aktywacji nie wiem nawet dokładnie czego bo system byl oryginalny i aktualizowany :frowning:

Po próbie ponownego uruchomienia, system wyrzucił błąd NTLDR, i jedyna możliwość jaka się pojawiła to ctrl+alt+del. Wpadłem na pomysł że zrobię FIXBOOT i wszystko wróci do normy jednak pojawił sie inny problem. Po włożeniu płyty instalacyjnej Windows 2003 do napędu, uruchamia się instalator jednak w pewnej chwili po załadowaniu plików stwierdza że nie ma dysku twardego i nie może kontynuować swojej pracy. Dyski oczywiście są i przy pomocy HIRENS BOOT wszystko jest widoczne. Nie mogę jednak tego w żaden sposób naprawić.

Stworzyłem dyskietkę z plikami boot.ini, ntoskrnl.exe i jeszcze jednym plikiem którego już nie pamiętam o nazwie *****.com

Jednak przy próbie uruchomienia systemu z dyskietki pojawia się problem - uszkodzonego pliku “ntoskrnl.exe” w lokalizacji root:\windows\system32\ntoskrnl.exe system każe go naprawić. Jednak nie mam pojęcia jak to zrobić. Kopiowanie pliku “ntoskrnl.exe” z płyty do lokalizacji “root:\windows\system32” nic kompletnie nie daje. Pod dosem wywala co najwyżej błąd że… “ten program nie może zostać uruchomiony w trybie dos”.

Co mogę zrobić?

W serwerze jest dostęp do USB, stacji dyskietek, napędu CD.